Urszula Radwańska odpadła w pierwszej rundzie turnieju WTA Tour na twardych kortach w chińskim Kantonie (z pulą nagród 500 tysięcy dolarów). Polska tenisistka, rozstawiona z numerem piątym, przegrała z Serbką Vesną Dolonc 5:7, 2:6.

Początek tego pojedynku był dość nerwowy po obydwu stronach siatki, czego skutkiem były po dwa obustronne przełamania serwisów. Potem zawodniczki utrzymywały swoje podania do 12. gema, w którym trzeciego "breaka" zdobyła nieoczekiwanie 91. w rankingu WTA Tour Dolonc. Wykorzystała ona drugiego setbola, po godzinie i dziewięciu minutach wyrównanej walki.

W drugiej partii 24-letnia Serbka szybko odskoczyła na 2:0, z przewagą jednego przełamania zdobytego w drugim gemie, ale w trzecim zrewanżowała się podobną przysługą młodszej o dwa lata krakowiance i zrobiło się 1:2.

Potem Dolonc zdobyła trzy kolejne gemy, by znów oddać swoje podanie Polce na 2:5. Chwilę później wykorzystała drugiego meczbola, po godzinie i 29 minutach gry, odnotowując siódmego "breaka" tego dnia. Sama przegrała cztery swoje gemy.

22-letnia Radwańska jest obecnie 39. na świecie.

Wynik spotkania pierwszej rundy:

Vesna Dolonc (Serbia) - Urszula Radwańska (Polska, 5) 7:5, 6:2

(MRod)