Hubert Hurkacz i Amerykanin John Isner przegrali z rozstawionymi z numerem siódmym Brytyjczykiem Nealem Skupskim i Holendrem Wesleyem Koolhofem 6:7 (7-9), 5:7 w półfinale debla turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie. Spotkanie było bardzo zacięte, trwało niespełna godzinę i 50 minut.

Niestety Hurkacz, grający w parze z Isnerem nie dali rady Skupskiemu i Koolhofowi i nie zagrają w finale debla turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie. Brytyjsko-holenderski duet tym samym zrewanżował się polsko-amerykańskiej parze za finałową porażkę w kwietniu w Miami.

Losy pierwszego seta rozstrzygnęły się w tie breaku, w którym brytyjsko-holenderki duet wygrał 9-7.

Również drugi set padł łupem Skupskiego i Koolhofa.

W piątek Hurkacz odpadł w ćwierćfinale gry pojedynczej, przegrywając z liderem światowego rankingu Serbem Novakiem Djokovicem 3:6, 4:6.