Gorące wieści z tenisowego świata: jedna z najlepszych zawodniczek w historii, 35-letnia Serena Williams zasugerowała, że jest w 20. tygodniu ciąży! Amerykanka od grudnia jest zaręczona z młodszym o dwa lata przedsiębiorcą Alexisem Ohanianem.

Domysły co do błogosławionego stanu Williams wywołało opublikowane przez nią na Snapchacie zdjęcie: ubrana w strój kąpielowy tenisistka pozuje bokiem, pokazując wyraźnie zaokrąglony brzuch. Podpis pod zdjęciem głosi: "20 tygodni".

Jak podaje The New York Times, po rozmowie z przedstawicielką tenisistki, informacja o ciąży Sereny Williams jest prawdziwa.

Jak zauważył zaś na Twitterze Bryan Armen Graham, dziennikarz nowojorskiej redakcji sportowej "The Guardian": Snap Sereny sugeruje, że wygrała Australian Open bez straty seta - będąc w ciąży.

Wtedy właśnie - w styczniowym turnieju w Melbourne - tenisistka ostatni raz pojawiła się na korcie. Triumfowała, zdobywając swój 23. wielkoszlemowy tytuł w singlu - czym ustanowiła rekord w liczonej od 1968 roku Open Erze. W tej chwili brakuje jej już tylko jednego zwycięstwa, by zrównać się z liderką klasyfikacji wszech czasów Australijką Margaret Court.

Po Australian Open Williams - która obecnie jest druga w światowym rankingu tenisistek, ale w poniedziałek wróci na pozycję liderki - planowała wystąpić w marcowym turnieju w Indian Wells. Ostatecznie jednak poinformowała, że ma kontuzję kolana, i się wycofała.

Amerykanka, która wygrała w karierze 72 turnieje w singlu, na korcie zarobiła prawie 84,5 mln dolarów.


(e)