Jerzy Janowicz wygrał z Finem Jarkko Nieminenem w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju na kortach ziemnych Rolanda Garrosa. 23-letni Polak tym samym zrewanżował się 60. w rankingu zawodnikowi, który na otwarcie wyeliminował w pięciu setach Michała Przysiężnego. Pokonał Fina 7:6 (7-5), 7:6 (7-4), 6:4.

Na początku pierwszego seta Jerzy Janowicz "przełamał" serwis rywala i objął prowadzenie 2:1. Fin szybko jednak zrewanżował się naszemu zawodnikowi. Potem obaj zgodnie wygrywali gemy przy własnym podaniu. O zwycięstwie w pierwszym secie decydował tie break. Przy stanie 4:3 Janowicz zdobył dwa punkty przy serwisie Nieminena. Polak znalazł się komfortowej sytuacji - miał aż trzy piłki setowe. Pierwszą jednak zmarnował popełniając podwójny błąd serwisowy. Drugą już wykorzystał - po dobrym serwisie Polaka Nieminen uderzył w siatkę.

Drugi set również był bardzo wyrównany, a wszystko rozpoczęło się od serii "przełamań". W lepszej sytuacji był jednak Nieminen, który zdobył dwa gemy przy serwisie Polaka. Janowicz odrobił straty w dziesiątym gemie doprowadzając do remisu 5:5. I znów tenisiści musieli rozgrywać tie break i ponownie lepszy w nim okazał się Janowicz.
W 3. rundzie na Polaka czeka już Jo-Wilfried Tsonga. Rozstawiony z "13" Francuz wygrał w 2. rundzie z Austriakiem Jurgenem Melzerem 6:2, 6:3, 6:4.