Łukasz Kubot i szwedzki tenisista Robert Lindstedt awansowali do półfinału debla wielkoszlemowego Australian Open w Melbourne. Panowie wygrali z rosyjsko-białoruskim duetem Michaił Jużny i Maks Mirnyj 6:4, 5:7, 6:2. Wcześniej Agnieszka Radwańska pokonała Wiktorię Azarenkę 6:1, 5:7, 6:0 i również awansowała do półfinału turnieju.

To drugi z rzędu trzysetowy pojedynek rozstawionych z numerem 14. Kubota i Lindstedta, którzy w 1/8 finału pokonali Chorwata Ivana Dogiga i Brazylijczyka Marcelo Melo 5:7, 6:4, 6:4. Wcześniej wyszli zwycięsko z meczu z reprezentantami gospodarzy Benjaminem Mitchellem i Jordanem Thompsonem 6:1, 6:3, a na otwarcie uporali się z Argentyńczykiem Frederico Delbonisem i Hiszpanem Albertem Ramosem 6:3, 6:2.

Najlepszym osiągnięciem 31-letniego Polaka w grze podwójnej w Melbourne do tej pory był właśnie półfinał. Taki wynik poprzednio osiągnął w 2009 roku w parze z Austriakiem Oliverem Marachem. Teraz rywalami polsko-szwedzkiej pary będzie grający z "13" francuski duet Michael Llodra, Nicolas Mahut.

Kubot grał w Australian Open również w singlu, ale przegrał swój pierwszy mecz.

Radwańska odsyła do domu Azarenkę

Przed godziną 5 rano polskiego czasu Agnieszka Radwańska skończyła zwycięski mecz z Białorusinką Wiktorią Azarenką i awansowała do półfinału wielkoszlemowego Australian Open. Polska tenisistka nigdy wcześniej nie dotarła tak daleko w Melbourne. Było to 17. spotkanie obu zawodniczek. Piąte zakończone zwycięstwem naszej tenisistki.