Iga Świątek przegrała 4:6, 2:6 z zajmującą 37. miejsce w rankingu WTA Alize Cornet w III rundzie Wimbledonu. Francuzka zakończyła serię Polki na 37. zwycięstwach z rzędu. Mecz trwał godzinę i 33 minuty.

Początek spotkania należał do Alize Cornet. Francuzka już w pierwszym gemie przełamała Igę Świątek. Liderka światowego rankingu tenisistek przy swoim podaniu przegrała również trzeciego gema w tym secie. Polka popełniała dużo niewymuszonych błędów.

W czwartym gemie - najdłuższym w pierwszym secie - Świątek nareszcie przełamała rywalkę, wykorzystując trzeciego break pointa. W kolejnym nasza zawodniczka poszła za ciosem, wygrywając do zera.

Niestety Świątek do końca seta nie zdołała przełamać już rywalki, przegrywając ostatecznie pierwszą partię 4:6.

Drugi set rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla Polki. Świątek już w drugim gemie przełamała rywalkę, obejmując prowadzenie 2:0.

To jednak było wszystko na co było stać dziś Polkę. Liderka światowego rankingu tenisistek przegrała wszystkie kolejne gemy w tym secie i odpadła z Wimbledonu.

Cornet w tym meczu popełniła tylko siedem niewymuszonych błędów, a Świątek aż 33.

Cornet w IV rundzie Wimbledonu zmierzy się z reprezentantką Australii Ajlą Tomljanović.

Świątek w obecnym sezonie wygrała sześć turniejów - w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie, Rzymie oraz wielkoszlemowy French Open w Paryżu. Z Cornet mierzyła się po raz pierwszy w karierze.