Hubert Hurkacz, rozstawiony z numerem 4., przegrał w półfinale turnieju ATP 250 na kortach trawiastych w Stuttgarcie z Niemcem Janem-Lennardem Struffem 6:3, 3:6, 3:6. Pojedynek trwał godzinę i 29 minut.

Hurkacz bardzo dobrze rozpoczął spotkanie. Już w drugim gemie przełamał rywala i objął prowadzenie 2:0. Pozostała część seta toczyła się gem za gem. Ostatecznie Hurkacz wygrał tę partię 6:3.

Do połowy drugiej gra toczyła się zgodnie z regułą własnego podania. Wtedy Polak dał się przełamać. Ostatecznie Struff wygrał tę partię 6:3.

Również trzeci set padł łupem Struffa, który przełamał Hurkacza w trzecim i dziewiątym gemie. Ostatecznie Niemiec wygrał tę partię - podobnie jak drugą - 6:3.

Hurkacz nie osiągnął drugiego finału w bieżącym sezonie po tym, jak w lutym triumfował w halowej imprezie w Marsylii. Od poniedziałku będzie bronił tytułu w Halle, gdzie został rozstawiony z "szóstką". Jego pierwszym rywalem będzie jeden z kwalifikantów.

W finale Struff zmierzy się z Francesem Tiafoe. Amerykanin w drugim półfinale pokonał Węgra Martona Fucsovicsa 6:3, 7:6 (13-11).