Hubert Hurkacz awansował w piątek do czwartej rundy Wimbledonu. Przed północą Polak dowiedział się, że jego kolejnym rywalem będzie broniący tytułu Serb Novak Djoković - wicelider światowego rankingu.

W wieczornym starciu w Londynie Djoković pokonał Szwajcara Stana Wawrinkę w trzech setach 6:3, 6:1, 7:6 (7-5). Mecz trwał ponad dwie godziny.

36-letni Djoković to obrońca tytułu i siedmiokrotny triumfator Wimbledonu.

Na londyńskiej trawie Serb wygrywa od 2018 roku, wcześniej triumfował tam w 2011, 2014 i 2015 roku. Rekord ośmiu tytułów należy do Szwajcara Rogera Federera.

Wcześniej awans do 1/8 finału wywalczył o dziesięć lat młodszy od Djokovicia Hurkacz. Polak, również w trzech setach, pokonał Włocha Lorenzo Musettiego 7:6(7-4), 6:4, 6:4.

Hurkacz w tej edycji Wimbledonu nie przegrał jeszcze seta. W pierwszej rundzie wygrał z Hiszpanem Albertem Ramosem-Vinolasem 6:1, 6:4, 6:4, a w drugiej z mającym polskie korzenie Brytyjczykiem Janem Choinskim 6:4, 6:4, 7:6 (7-3).