Lucie Safarova zakończyła karierę: Czeszka żegna się z kortem po porażce w pierwszej rundzie debla wielkoszlemowego French Open. 32-letnia tenisistka dwukrotnie triumfowała w Paryżu w grze podwójnej, a w 2015 roku dotarła tam do finału rywalizacji w singlu.

Czeszka już pod koniec ubiegłego roku zapowiedziała, że wkrótce pożegna się z zawodowym tenisem. Pierwotnie planowała to zrobić po styczniowym Australian Open, ostatecznie jednak zdecydowała się przyjechać do Paryża.

Z turniejem na kortach im. Rolanda Garrosa żegna się jednak już po pierwszej rundzie: Safarova i Słowaczka Dominika Cibulkova musiały w niej uznać wyższość Amerykanki Sofii Kenin i Niemki Andrei Petkovic, przegrały 4:6, 0:6.

Cztery lata temu Czeszka dotarła do finału French Open, przegrała w nim wówczas z Amerykanką Sereną Williams.

W deblu natomiast wywalczyła pięć tytułów wielkoszlemowych, z czego dwa właśnie na kortach im. Rolanda Garrosa: w 2015 i 2017 roku. W przeszłości była piątą tenisistką świata w singlu i liderką klasyfikacji WTA w deblu. W dorobku ma również pięć zwycięstw w Pucharze Federacji (2011, 2012, 2014, 2015, 2018) i brązowy medal igrzysk w Rio de Janeiro w deblu.