Łukasz Kubot i Szwed Robert Lindstedt awansowali do ćwierćfinału debla w turnieju tenisowego ATP Tour w Acapulco. Udało im się to bez wychodzenia na kort. Austriacko-bułgarski duet Juergen Melzer - Grigor Dimitrow oddał mecz pierwszej rundy walkowerem.

Juergen Melzer zgłosił, że walczy z urazem i nie będzie w stanie grać. W imprezie rozgrywanej w tym roku na twardej nawierzchni Kubot i Lindstedt rozstawieni są z numerem pierwszym. Triumfatorzy wielkoszlemowego Australian Open w walce o półfinał zmierzą się ze zwycięzcami pojedynku między Hiszpanem Feliciano Lopezem i Białorusinem Maksem Mirnym a chorwacko-hiszpańską parą Ivo Karlovic - David Marrero.

31-letni Polak zgłosił się także do singla. Na otwarcie spotka się z Belgiem Davidem Goffinem, który do głównej drabinki dostał się z kwalifikacji.

Kubot w ostatnich latach regularnie występuje w Acapulco. O ile w zmaganiach w grze pojedynczej jego najlepszym wynikiem w tym turnieju jest ćwierćfinał w 2011 roku, to w deblu może pochwalić się większymi sukcesami.

W 2009 roku, w parze z Austriakiem Oliverem Marachem, dotarli do finału, a w kolejnej edycji okazali się najlepsi. Osiągnięcie z 2010 roku lubinianin powtórzył rok temu, gdy partnerował mu... Marrero.