Specjalna wielkanocna mapa dla przedsiębiorców i mieszkańców powstaje w Krakowie. Chodzi o promocje tych lokalnych biznesów, które pomogą mieszkańcom przygotować się do Świąt Wielkanocnych.

Kraków ponownie uruchamia zgłoszenia do mapy świątecznej, proponującej tym razem produkty wielkanocne, takie jak np. stroiki, pisanki, haftowane obrusy, czy wielkanocne potrawy i wypieki.

Monika Chylaszek z krakowskiego magistratu wyjaśnia, że jest to uzupełnienie już działającej mapy dla przedsiębiorców "Jestem aktywny".

"Postanowiliśmy przygotować nową odsłonę mapy, żeby pomóc przedsiębiorcom, ułatwić im odtarcie do klientów i dać szansę na pokazanie, że działają ciągle, nie są zamknięci i można u nich zamawiać on-line" - mówi w rozmowie z reporterem RMF FM Markiem Wiosło o tym, na czym polega ta akcja.

Mapa ruszy w połowie marca. Zgłosiło się już pół tysiąca przedsiębiorców.

Ma być ona wirtualnym uzupełnieniem tradycyjnych Targów Wielkanocnych organizowanych corocznie na krakowskim Rynku Głównym, które - jak ma nadzieję krakowski magistrat - będą mogły się odbyć mimo pandemii, przy zachowaniu wymogów reżimu sanitarnego.