Dziewięciu zawodników rywalizuje o miano Sportowca Kwietnia w najnowszej odsłonie Plebiscytu RMF FM i Interii. Decyzja tradycyjnie należy do Was! Zachęcamy również do uzasadnienia Waszego głosu - autor najciekawszego, zdaniem naszego jury, wpisu otrzyma upominek, przygotowany przez Zwycięzcę Plebiscytu, RMF FM i Interię!

Michał Cieślak

Wschodząca gwiazda polskiego boksu zawodowego. Głośno o Cieślaku zrobiło się po gali Polsat Boxing Night w Krakowie, kiedy to posłał na deski w czwartej rundzie doświadczonego Francisco Palaciosa. Pięściarz z Portoryko buńczucznie zapowiadał, że wygra z Cieślakiem, ale chyba nie zdawał sobie sprawy z potęgi ciosu naszego zawodnika. 26-latek w czwartej rundzie wyprowadził "bombę", która powaliła Palaciosa. "Czarodziej" z trudem wstał, ale o dalszej walce nie było mowy. Efektowne zwycięstwo otwiera przed Cieślakiem drzwi do dużych, międzynarodowych walk. - To może być przyszły mistrz świata - prognozują eksperci.


Krzysztof Głowacki

Kiedy Krzysztof Głowacki sensacyjnie posłał na deski Marco Hucka i zdobył tytuł mistrza świata, pojawiły się głosy, że mógł to być przypadek i że nasz bokser wykorzystał słabszy dzień Niemca. Kłam tym opiniom Głowacki zadał w swojej pierwszej obronie mistrzowskiego tytułu w Nowym Jorku. A uczynił to, wygrywając w efektowny sposób z groźnym Steve’em Cunninghamem. Amerykanin trzy razy był liczony, ale jakimś cudem dotrwał do końca. Polak wygrał na punkty i chyba już nikt nie ma wątpliwości, że na mistrzowski pas w pełni zasługuje.


Mateusz Jachlewski

Polscy piłkarze ręczni zagrają na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Awans biało-czerwoni wywalczyli w dobrym stylu, odprawiając z kwitkiem kolejno: Macedonię, Chile i Tunezję. Dokonali tego już pod wodzą nowego selekcjonera Tałanta Dujszebajewa. Hiszpan kirgiskiego pochodzenia zastąpił na tym stanowisku Michaela Bieglera, który został zwolniony po nieudanych mistrzostwach Europy. Dujszebajew oparł kadrę na doskonale sobie znanych zawodnikach Vive Tauronu Kielce. Selekcjoner "odkurzył" Mateusza Jachlewskiego, którego ponad trzy lata nie oglądaliśmy w koszulce z orłem na piersi. Okazało się, że ten doświadczony skrzydłowy w dalszym ciągu może odgrywać kluczową rolę zarówno w ataku, jak i defensywie.


Michał Jurecki

Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce po raz trzeci w historii zagrają w Final Four Ligi Mistrzów. Zawodnicy Tałanta Dujszebajewa stoczyli niesamowity bój z niemieckim SG Flensburg-Handewitt. Na wyjeździe kielczanie zremisowali 28-28, a u siebie wygrali 29-28. Ojcem sukcesu mistrzów Polski był Michał Jurecki. Popularny "Dzidziuś" błyszczał w obu spotkaniach, ale w Hali Legionów dał prawdziwy popis, zdobywając aż 9 goli.

 

Artur Kozłowski

IV edycja Orlen Warsaw Marathon należała do Artura Kozłowskiego, który został pierwszym Polakiem triumfującym w tej imprezie. 31-letni zawodnik trasę o długości 42 kilometrów i 195 metrów pokonał w czasie 2 godzin, 11 minut i 56 sekund. Okazał się lepszy m.in. od olimpijczyka z Londynu Henryka Szosta. Zwycięstwo w stolicy dało mu także tytuł mistrza Polski w maratonie.


Tomasz Malasiński

Polscy hokeiści słabo rozpoczęli MŚ Dywizji IA w Katowicach. Po porażkach z Włochami i Koreą Południową wydawało się, że biało-czerwonych czeka walka o utrzymanie. Polacy jednak podnieśli się z kolan i rozbili faworytów turnieju Słoweńców 4-1! Bohaterem spotkania został autor hat-tricka Tomasz Malasiński. To zwycięstwo dodało podopiecznym Jacka Płachty skrzydeł - dzień później ograli mocnych Austriaków (1-0), a na zakończenie turnieju rozbili Japończyków 10-4. Malasiński zaś - z 5 golami na koncie - zakończył turniej na pierwszym miejscu w klasyfikacji strzelców.

 

Arkadiusz Milik

Napastnik Ajaksu Amsterdam imponuje w tym roku skutecznością. W 15 meczach Eredivisie Milik strzelił aż 13 goli! To głównie dzięki trafieniom 22-letniego Polaka Ajax jest na najlepszej drodze do zdobycia mistrzostwa Holandii. Już w najbliższą niedzielę może zapewnić sobie triumf w krajowych rozgrywkach. Forma Milika cieszy też na pewno selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałkę, bo Euro 2016 coraz bliżej.


Wojtek Wolski

Pierwszy Polak, który zdobył Puchar Gagarina, czyli mistrzostwo KHL - najsilniejszej ligi świata po NHL. Wolski dokonał tego w barwach Metalurga Magnitogorsk. Jego klub w finałowej batalii pokonał CSKA Moskwa 4-3. Urodzony w Zabrzu napastnik był wiodącą postacią drużyny. W sezonie regularnym zdobył 47 punktów (18 goli + 29 asyst), a w fazie play off 10 (2 gole + 8 asyst). Szkoda, że nie ma go w reprezentacji Polski. Na jego powołanie nie pozwalają kuriozalne przepisy IIHF. Wymagają od urodzonego Polaka z krwi i kości, który ma licencję kanadyjską, dwuletniej gry w polskiej lidze, zanim będzie można powołać go do kadry Orłów. Wolski zagrał tylko pół sezonu w KH Sanok.


Paweł Zatorski

Długich 13 lat czekali kibice ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle na mistrzostwo Polski. W końcu się udało. I to w jakim stylu! Kędzierzynianie w finałowej batalii o złoto zmiażdżyli obrońców tytułu Asseco Resovię Rzeszów, nie pozwalając im ugrać nawet seta. Jedną z kluczowych postaci zespołu prowadzonego przez Ferdinando de Giorgiego był Paweł Zatorski - kapitan ZAKS-y. Reprezentant Polski przez cały ligowy sezon spisywał się wyśmienicie, co najlepiej oddają statystyki. Zatorski został najlepszym libero PlusLigi i udowodnił, że na tej pozycji jest numerem jeden w Polsce.


Głosowanie zamkniemy 3 maja o godzinie 12:00.


Autor: Robert Kopeć