Dawid Kubacki i Paweł Wąsek mają koronawirusa – przekazał Polski Związek Narciarski. To oznacza, że ci zawodnicy nie wystartują w czasie zawodów Pucharu Świata w Zakopanem w ten weekend.

"Dawid Kubacki i Paweł Wąsek otrzymali pozytywny wynik testu na Covid-19 i nie wystartują w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem" - przekazał Polski Związek Narciarski na Twitterze.

Dodatkowo wynik testu PCR Jakuba Wolnego był negatywny, ale niejednoznaczny, dlatego skoczek został skierowany na powtórny test. Wyniki badań powinny być znane w piątek.

W związku z tym w Zakopanem wystartuje 10 reprezentantów Polski: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Kacper Juroszek, Stefan Hula i Jan Habdas.

W Zakopanem bez Stocha

Już wcześniej z kadry na te zawody wypadł Kamil Stoch, który w środę w trakcie rozgrzewki doznał kontuzji kostki. Kontuzja nie eliminuje Stocha z igrzysk olimpijskich w Pekinie, ale na pewno z najbliższego Pucharu Świata w Zakopanem, a kolejne starty stoją pod dużym znakiem zapytania - poinformował lekarz kadry skoczków narciarskich Aleksander Winiarski.