Paweł Zagumny został prezesem Polskiej Ligi Siatkówki - poinformował rzecznik prasowy PLS Kamil Składowski. Zasłużony reprezentant kraju zakończył karierę sportową w 2017 roku.

Paweł Zagumny został prezesem Polskiej Ligi Siatkówki - poinformował rzecznik prasowy PLS Kamil Składowski. Zasłużony reprezentant kraju zakończył karierę sportową w 2017 roku.
Paweł Zagumny /Leszek Szymański /PAP

"Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Siatkówki wybrała nowego prezesa zarządu spółki. Gratulujemy Panu Pawłowi Zagumnemu" - napisał na Twitterze Składowski.

W podobnym czasie tę samą informację podano we Wrocławiu podczas finałowego meczu o Puchar Polski pomiędzy Zaksą Kędzierzyn-Koźle a Jastrzębskim Węglem. Spiker przywitał władze Wrocławia, które są gospodarzem finałowego turnieju, a później zawiesił głos i dodał: "Witamy też nowego prezesa Polskiej Ligi Siatkówki, którym został Paweł Zagumny!".

Jak wyglądała siatkarska kariera Pawła Zagumnego?41-letni Paweł Zagumny ma na koncie 427 meczów w seniorskiej reprezentacji Polski, w której występował w latach 1996-2014 i był jej podstawowym zawodnikiem. Miał duży udział w kilku jej dużych sukcesach - zdobyciu mistrzostwa świata w 2014 roku, wywalczeniu srebrnego medalu na mundialu w 2006 roku oraz triumfie w mistrzostwach Europy w 2009 roku. Zdobył też wiele nagród indywidualnych.

Rozbrat z kadrą doświadczony rozgrywający ogłosił po wspomnianych MŚ w Polsce. W 2017 roku z kolei zakończył karierę siatkarską. Jego ostatnim klubem było ONICO Warszawa. Wcześniej bronił barw m.in. Morza Szczecin, Edilbasso Padwa, ówczesnego AZS UWM Olsztyn, Panathinaikosu Ateny oraz Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Wielokrotnie ze swoimi klubami był na podium mistrzostw Polski, ale ani razu wywalczył tytułu. Nie udało mu się to także w lidze greckiej i włoskiej.

Po zakończeniu kariery Zagumny pozostał w ONICO jako wiceprezes i dyrektor sportowy. Nie dokończył jednak pierwszego sezonu w tej roli - klub zwolnił go w kwietniu 2018 roku. Później udzielał się jako komentator meczów Ligi Mistrzów.

Opracowanie:
Maciej Nycz