Prezes Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek poparł ubiegającego się o reelekcję prezydenta Radomia Andrzeja Kosztowniaka (PiS). Zdaniem Jurka, we władzach samorządowych potrzebna jest prawica chrześcijańsko-konserwatywna, którą reprezentuje Prawica Rzeczypospolitej.

"Wielu kandydatom myli się przyciągnięcie uwagi z aktem głosowania. Często błędnie pojmowane jest hasło: wyróżnij się albo zgiń. Zrobienie czegoś głupiego czy niepoważnego przyciąga uwagę, ale nic nie zmieni" - mówi w rozmowie z RMF FM Jakub Mueller, ekspert ds. marketingu, komentując... czytaj więcej

Marek Jurek podkreślił, że - tak jak cztery lata temu - także w tegorocznych wyborach Prawica Rzeczypospolitej poparła ubiegającego się o reelekcję prezydenta Radomia Andrzeja Kosztowniaka. W ocenie Jurka, "Radom jest miastem dobrze rządzonym, które dobrze się rozwija, jest miastem integracji społecznej i pamięci o dziedzictwie narodowym". Według niego duża w tym zasługa dotychczasowego prezydenta miasta.

Prezes Prawicy Rzeczpospolitej zaapelował do wyborców, by głosowali na Kosztowniaka. Zachęcam mieszkańców Radomia do tego, żeby nie przedłużać wyborów prezydenckich, zakończyć wybory w pierwszej turze, natomiast przedłużyć działalność obecnego prezydenta miasta, by mógł kontynuować te przedsięwzięcia, które podjął dla dobra miasta - powiedział.

Oprócz ubiegającego się o po raz trzeci o fotel prezydenta Radomia Andrzeja Kosztowniaka, w wyborach startuje także poseł Radosław Witkowski, kandydat PO. PSL wystawiło wiceprezydenta miasta Krzysztofa Ferensztajna, Kongres Nowej Prawicy - przedsiębiorcę Roberta Dębickiego. Kandydują też: popierany przez SLD b. dyrektor jednej ze szkół ponadpodstawowych w Radomiu Wojciech Bernat, posłanka niezrzeszona Marzena Wróbel (Komitet Wyborczy Wyborców Marzeny Wróbel Radomianie Razem), przedsiębiorca Krystyna Suszyńska (KW Stowarzyszenia Wolny Radom) oraz Paweł Stępień z KWW "W trosce o Radom".

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada.

Zobacz mapę prezydenckich pojedynków w największych miastach:

(mn)