Na sobotę zaplanowana jest warszawsko-mazowiecka konwencja samorządowa Platformy Obywatelskiej z udziałem premier Ewy Kopacz. Partia przedstawi program wyborczy dla Warszawy i Mazowsza oraz liderów list w wyborach do Rady Warszawy i sejmiku mazowieckiego.

Sobotnia konwencja będzie pierwszym spotkaniem w kampanii wyborczej z udziałem premier Ewy Kopacz. Na konwencji nasza kandydatka na prezydenta Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz przedstawi swój program wyborczy, zaprezentujemy także liderów list w wyborach do Rady Warszawy i sejmiku mazowieckiego, przedstawimy program dla Warszawy i Mazowsza, nasze propozycji personalne, ludzi którzy będą rękojmią realizacji programu PO - zapowiedział szef kampanii PO Robert Tyszkiewicz.

Platforma w swej kampanii wyborczej zamierza postawić przede wszystkim na kontakt bezpośredni z mieszkańcami stolicy. Chcemy porozmawiać z warszawiakami o tym, co zdarzyło się w okresie naszych rządów w mieście i podsumować ten okres, a także przedstawić plany na następne cztery lata, kontynuacji tej pozytywnej zmiany - powiedział szef stołecznego sztabu Platformy Marcin Kierwiński.

W trakcie sobotniej konwencji, która rozpocznie się o godz. 12. planowana są wystąpienia premier Kopacz i Hanny Gronkiewicz-Waltz. Obecna prezydent Warszawy przedstawi swój program dla Warszawy na kolejne cztery lata. Wśród jego najważniejszych punktów znaleźć się mają m.in.: budowa kolejnych stacji metra, rozpoczęcie budowy kolejnego odcinka obwodnicy śródmiejskiej, czy rozwijanie sieci żłobków.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada. Dwa tygodnie później, 30 listopada przeprowadzona zostanie druga tura głosowania tam, gdzie w pierwszej turze nie zostanie wybrany wójt, burmistrz lub prezydent miasta. Wybierzemy blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz blisko 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

(mn)