Znamy już zwycięzców drugiej edycji konkursu "I Ty możesz zagrać w serialu Czas honoru"! 10 szczęśliwców pojawi się na planie zdjęciowym w Warszawie 11 lipca. Wystąpią w serialu w roli statystów, poznają kulisy pracy na planie, poznają aktorów grających w tej kultowej produkcji. Przeczytajcie historie do archiwalnych fotografii, które stworzyli i które zapewniły im zwycięstwo!

Pierwsza fotografia, którą opublikowaliśmy w drugiej odsłonie naszego konkursu, przedstawia Jana Górskiego i Macieja Kalenkiewicza - twórców koncepcji cichociemnych, prawdopodobnie prowadzących szkolenie. Na drugim zdjęciu uwiecznieni zostali żołnierze AK, przebywający w szpitalu polowym w Nadwórnej.

Przeczytajcie autentyczne historie stojące za obiema fotografiami!


Waszym zadaniem było stworzenie opowieści, która mogłaby kryć się za wybranym przez Was zdjęciem. Dostaliśmy prawie 230 zgłoszeń! W wyborze 10 zwycięskich wpisów naszemu redakcyjnemu jury pomogli historycy z Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, z którego archiwów pochodzą wszystkie konkursowe fotografie.

Ostatecznie zdecydowaliśmy się wyróżnić opowieści nadesłane przez:

Justynę z Chełma, Dominikę z Tuszyna, Justynę z Krakowa, Weronikę z Ryżyna, Krystynę z Malborka, Joannę z Choszczna, Michała z Bielska-Białej, Roberta z Kobielnika, Huberta ze Skierniewic i Krzysztofa z Przemkowa.

Zwycięzcom gratulujemy!

Wszystkie nadesłane w ramach drugiej edycji konkursu historie możecie przeczytać poniżej. Zwycięskie wpisy zostały oznaczone kolorem błękitnym.

 

Jeśli i Wy chcielibyście zagrać w serialu "Czas honoru" - nic straconego! Nasz konkurs trwa - 4 lipca ruszyła III edycja, której zwycięzców zaprosimy na plan zdjęciowy 16 lipca.

Szczegółowe informacje nt. III edycji konkursu znajdziecie TUTAJ!

Koniecznie przeczytajcie również REGULAMIN KONKURSU!