Jan Wieczorkowski, Maciej Zakościelny, Antoni Pawlicki, Jakub Wesołowski, Magdalena Różczka, Karolina Gorczyca, Olga Bołądź... To aktorzy doskonale znani z serialu "Czas honoru". Jego siódma seria - opowiadająca o Powstaniu Warszawskim - wraca na telewizyjną antenę już we wrześniu. Jeśli chcecie wziąć udział w zdjęciach do serialu - koniecznie weźcie udział w naszej zabawie!

Co tydzień na naszej stronie pojawiają się dwa unikatowe zdjęcia z archiwum Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, pokazujące wojenną codzienność. Waszym zadaniem jest stworzenie historii, która mogłaby kryć się za wybraną przez Was fotografią. Autorów najciekawszych opowieści wyślemy na plan zdjęciowy! Będziecie mogli zagrać w serialu (jako statyści), spotkać się z aktorami, zobaczyć od kuchni, jak powstaje film.

11 lipca zdjęcia do serialu będą kręcone w Warszawie.

Na planie pojawią się m.in. Mariusz Kiljan, Agnieszka Więdłocha i Sonia Bohosiewicz, a wraz z nimi - 10 naszych słuchaczy!

Poniżej znajdziecie dwie fotografie i specjalny formularz, za pomocą którego możecie przesłać wymyśloną przez siebie historię!


16 lipca także w Warszawie będzie można zobaczyć z bliska, jak pracują Jan Wieczorkowski, Maciej Zakościelny i Maciej Musiał.

W pierwszej edycji konkursu wyłoniliśmy czwórkę zwycięzców, którzy na planie "Czasu honoru" pojawią się 1 lipca. To Agnieszka z Warszawy, Aleksandra z Chrzanowa, Agata z Bielska-Białej i Adam z Katowic. Przeczytajcie stworzone przez nich historie!

Konkurs podzielony jest na sześć etapów. Co tydzień informujemy Was, ile osób będzie mogło pojawić się na planie na danym etapie naszej zabawy i gdzie będą kręcone zdjęcia. Jak zastrzegają producenci "Czasu honoru", terminy mogą ulegać zmianie (np. ze względu na pogodę). Niewykluczone także, że producenci poproszą Was o diametralną zmianę wyglądu. Pamiętajcie: jest rok 1944 i kolorowe czy zbyt krótkie włosy, nietypowe fryzury mogą okazać się problemem. Koniecznie więc zapoznajcie się z regulaminem!

WIĘCEJ O SERIALU CZAS HONORU PRZECZYTASZ TUTAJ

"Czas honoru" zadebiutował na antenie TVP 2 w 2008 roku. Oglądalność każdego odcinka to średnio ponad 2 mln widzów, produkcja zgarnęła też kilka nagród (m.in. przyznawane na WorldFest Independent Film Festival w Houston oraz New York Festivals).

Emisja 12 nowych odcinków ma się odbyć jesienią tego roku. Autorami scenariusza są Jarosław Sokół i Ewa Wencel, reżyserią zajął się Jan Hryniak, twórca "Tricku" i "Trzeciego".

W obsadzie - obok m.in. Jana Wieczorkowskiego, Jakuba Wesołowskiego, Macieja Zakościelnego, Magdaleny Różczki, Olgi Bołądź, Agnieszki Więdłochy czy Karoliny Gorczycy - pojawią się Borys Szyc, Edyta Olszówka, Ireneusz Czop i Maciej Musiał.

Zapraszamy na fanpage na Facebooku Muzeum Armii Krajowej w Krakowie!