Fin Valtteri Bottas (Mercedes GP) miał najlepszy czas okrążenia na drugim treningu przed wyścigiem o Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone, 10. rundą mistrzostw świata Formuły 1. Robert Kubica był lepszy tylko od kolegi z Williamsa - George'a Russella.

Fin Valtteri Bottas (Mercedes GP) miał najlepszy czas okrążenia na drugim treningu przed wyścigiem o Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone, 10. rundą mistrzostw świata Formuły 1. Robert Kubica był lepszy tylko od kolegi z Williamsa - George'a Russella.
Wyścig o GP Wielkiej Brytanii 2018 /HOCH ZWEI /PAP/DPA

Bottas uzyskał czas 1.26,732 i wyprzedził kolegę z teamu, broniącego tytułu Brytyjczyka Lewisa Hamiltona o 0,069 s. Trzeci rezultat miał kierowca z Monako Charles Leclerc - 0,197 s straty.

Kubica był wolniejszy od Bottasa o 3,203 s, a do Polaka 0,579 stracił Russell. Brytyjczyk jeździł w tej sesji niedługo, ponieważ w jego bolidzie awarii uległa skrzynia biegów.

Przed południem najlepszy czas okrążenia ustanowił Francuz Pierre Gasly (Red Bull). Drugi wynik miał Bottas, a trzeci - Holender Max Verstappen (Red Bull). Kubica był ostatni.

W sobotę o 12 odbędzie się trzecia sesja treningowa, a o 15 - kwalifikacje. Start niedzielnego wyścigu o 15.10.

W klasyfikacji mistrzostw świata zdecydowanie prowadzą kierowcy ekipy Mercedesa - Hamilton ma 197 pkt, a Bottas - 166. Trzeci jest Verstappen - 126.

Gasly najlepszy na pierwszym treningu

Na pierwszym treningu najszybszy był Pierre Gasly. Francuz uzyskał czas 1.27,173. Drugi rezultat miał Fin Valtteri Bottas (Mercedes GP, 0,456 s straty), a trzeci był Holender Max Verstappen (Red Bull, 0,836 s straty).

Dopiero na czwartej pozycji sesję treningową zakończył drugi z kierowców Mercedesa GP, broniący tytułu i prowadzący w tegorocznym cyklu reprezentant gospodarzy Lewis Hamilton: był wolniejszy od Gasly'ego o 0,949 s.

Robert Kubica natomiast miał wynik o prawie pięć sekund gorszy od rezultatu Gasly'ego.

Podczas sesji "wyróżnił się" Francuz Romain Grosjean (Haas), który stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w barierkę przy wyjeździe z alei serwisowej.

Trening został też na krótko przerwany na czas usunięcia z toru bolidu Fina Kimiego Raikkonena (Alfa Romeo), który zatrzymał się z powodu awarii.

Ostatecznie Grosjean i Raikkonen zostali sklasyfikowani tuż nad Kubicą, a minimalnie lepszy od nich czas okrążenia miał drugi z kierowców Williamsa - Brytyjczyk George Russell, który zajął 17. miejsce. Kubica stracił do niego 1,38 s.

Onet przypomina, że przed rywalizacją na torze Silverstone, która dla Williamsa będzie wyścigiem domowym, team zapowiedział zmiany w bolidzie - Robert Kubica twierdzi jednak, że nie pozwolą one na znaczącą poprawę wyników.

W klasyfikacji mistrzostw świata F1 zdecydowanie prowadzą obecnie kierowcy ekipy Mercedesa: Hamilton ma w dorobku 197 punktów, a Bottas - 166. Trzeci jest Verstappen ze 126 punktami na koncie.