Reprezentacja Polski koszykarzy poznała rywali w turnieju prekwalifikacyjnym do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu. Turniej odbędzie się od 13 do 20 sierpnia w Gliwicach, a rywalami Biało-Czerwonych będą: Węgry, Bośnia i Hercegowina oraz Portugalia.

Dwie najlepsze drużyny zagrają w fazie finałowej turnieju - również w Gliwicach - gdzie połączą się z zespołami z grupy A, która będzie rozgrywać swe mecze w Tallinie. Oprócz gospodarzy, Estonii, wystąpią tam też: Czechy, Izrael i Macedonia Północna.

Zwycięzca całego turnieju otrzyma prawo gry w kwalifikacjach olimpijskich w 2024 roku.

Jesteśmy bardzo podekscytowani i pozytywnie nastawieni po losowaniu. Najważniejsza rzecz, to fakt, że prekwalifikacje odbędą się w Gliwicach, więc na pewno będziemy mieli całą publiczność za sobą. Grupa jest ciekawa. Gramy z Portugalią, którą bardzo dobrze znamy, z Bośnią i Hercegowiną, która być może będzie miała zawodników z NBA oraz zawsze groźnymi Węgrami. Chcemy być jak najlepiej przygotowani, żeby wygrać finał w Gliwicach i awansować do kolejnej fazy - powiedział Łukasz Koszarek, dyrektor sportowy reprezentacji Polski, cytowany na stronie PZKosz.

Grupy prekwalifikacji do igrzysk olimpijskich:

Grupa A (Tallin): Czechy, Macedonia Północna, Izrael, Estonia 

Grupa B (Gliwice): Portugalia, POLSKA, Węgry, Bośnia i Hercegowina 

Grupa C (Stambuł): Turcja, Ukraina, Bułgaria, Islandia 

Grupa D (Stambuł): Holandia, Chorwacja, Belgia, Szwecja