Na wysłanie PIT-u zostało jeszcze 17 dni! Kto do tej pory nie rozliczył się z fiskusem i ma z tym problem - nie jest sam! Od dziś aż do jutra, razem z ekspertami krakowskiej skarbówki będziemy odpowiadać w RMF FM na Wasze pytania związane z podatkami!

Niestety dla większości z nas podatki, które trzeba zapłacić, od zeszłego roku wzrosły. Przede wszystkim ma to związek z częściową likwidacją ulgi internetowej. Większość osób, które wcześniej korzystały z tego odliczenia, w tym roku już nie mogą zaoszczędzić tych kilkuset złotych.

Większy podatek zapłacą też dobrze zarabiający rodzice jedynaków, którzy stracili prawo do odliczenia od dochodu ulgi na dziecko, jeżeli ich roczna pensja przekracza 112 tysięcy złotych. Poza tym wiele się nie zmieniło, stare pułapki pozastawiane przez fiskusa pozostają. Dziś i jutro pomożemy Wam ich uniknąć.

Podatkowy poradnik już teraz na RMF 24.pl, a w poniedziałek i wtorek, między godziną 8:00 a 12:00 zapraszamy na dyżur telefoniczny ekspertów. Na Wasze pytania będą odpowiadać pracownicy krakowskiej Izby Skarbowej.

Numer telefonu 12 - 200 00 10 jest do Waszej dyspozycji od 8:00 do 12:00.