Już w najbliższy weekend poligon w Czarnem zamieni się w miejsce terenowych zmagań. Na starcie 3. rundy RMPST zobaczymy najlepsze polskie załogi Cross-Country. Wśród nich znajdą się zawodnicy RMF 4RACING Team, którzy moją duże apetyty na czołowe miejsca w swoich grupach.

W rajdzie RMF 4RACING Team wystawi dwie ekipy ścigające się w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych. Pierwsza, reprezentowana przez Aleksandra "Faziego" Szandrowskiego i Rafała Płuciennika pojedzie w grupie TH. Drugą załogę tworzy Krzysztof Biegun i Tomasz Dołhan. Ten duet będzie walczyć o punkty w grupie OPEN.

Rywalizacja w Czarnem zostanie zainaugurowana w piątek, 10 czerwca. Wówczas zawodnicy pokonają niespełna 5-kilometrowy prolog, którego start przewidziany jest na godzinę 16:50. Właściwe ściganie rozpocznie się jednak dzień później, kiedy na rajdowców czekać będą dwa odcinki specjalne o łącznej długości 130 kilometrów. Poligon w Czarnem, gdzie na co dzień ćwiczy wojsko, jest doskonałym miejscem do terenowej rywalizacji. Można się więc spodziewać emocjonujących zmagań. 

"Lubimy sobie poskakać, ale..."

Baja Czarne to jeden z fajniejszych rajdów w całym sezonie. Startujemy na tych trasach od wielu lat i znamy je bardzo dobrze. Jest dużo szybkich odcinków, a to lubimy najbardziej. Na trasie mamy też sporo hopek. Z jednej strony lubimy sobie poskakać, ale z drugiej są to miejsca, gdzie można coś "nawywijać". W takich momentach najczęściej hamuję zapędy Faziego. Najważniejsze jest przecież osiągnięcie mety i czasem lepiej przedłożyć ten fakt ponad frajdę ze skakania - komentuje Rafał Płuciennik, szef RMF4RT.

Ponad miesięczna przerwa pomiędzy startami nie była czasem odpoczynku dla RMF 4RACING Team. Zawodnicy poświęcili ją na intensywny trening oraz odpowiednie przygotowanie samochodów przed rywalizacją w Czarnem.

W przerwie pomiędzy startami mieliśmy sporo czasu na trening i przygotowanie samochodu. Liczę więc, że sprzęt się spisze, a nasz wysiłek nie pójdzie na marne. Chcemy konsekwentnie realizować taktykę, którą przyjęliśmy na początku sezonu. Będziemy jechać szybko, jednocześnie unikając nadmiernego ryzyka, bo najważniejsze jest osiągnięcie mety rajdu. Razem z Rafałem zajmujemy w generalnej klasyfikacji dobrą pozycję i fajnie byłoby ją utrzymać - mówi Fazi.

"Na początku sezonu zaliczyliśmy falstart..."

Duże nadzieje w związku z najbliższym startem żywi druga ekipa RMF 4RACING Team, w składzie Krzysztof Biegun i Tomasz Dołhan. Początek sezonu nie był dla nich udany. W 2016 roku załoga nie zdołała jeszcze zapunktować w generalnej klasyfikacji. Wszystko z powodu awarii, jakie przydarzyły się im podczas dwóch wcześniejszych rajdów. Krzysztof Biegun ma jednak nadzieję, że tym razem szczęście się do niego uśmiechnie.

Na początku sezonu zaliczyliśmy falstart, liczę jednak, że na Baja Czarne sytuacja się odmieni. Nie było mi dane ukończyć dwóch poprzednich rajdów, bardzo więc chcę w końcu stanąć na mecie. Nasz samochód jest w pełni sprawny i gotowy do rywalizacji. Wraz z Tomkiem chcemy cieszyć się z jazdy i przede wszystkim osiągnąć dobry wynik. Łatwo na pewno nie będzie, bo stawka jest bardzo mocna, ale jesteśmy dobrej myśli - zdradza. Jak to mawiają: do trzech razy sztuka, więc liczymy, że najbliższy rajd w końcu okaże się dla nas szczęśliwy - wtrąca Tomek Dołhan.

Wszystko wskazuje więc na to, że najbliższy rajd dostarczy wszystkim kibicom sporo motoryzacyjnych emocji. Dla wszystkich fanów terenowych zmagań organizator przygotował specjalne strefy kibica, z których na żywo będzie można dopingować swoich faworytów.
(MN)