Już w piątek załoga RMF 4racing Team rozpocznie zmagania w zawodach Pucharu Polski w Nowej Dębie. Tydzień temu zawodnicy dzielnie walczyli na ekstremalnych trasach międzynarodowego rajdu Magam Trophy na Pomorzu.

Maj jest dla nas bardzo intensywny pod względem startów - tłumaczy Rafał Płuciennik twórca zespołu RMF 4racing Team. Zupełnie nas to nie martwi a wręcz cieszy, że na tylu imprezach możemy realizować swoją pasję. Jest 10 maja a my mamy już za sobą dwie poważne imprezy, ukończone z sukcesami. Mamy nadzieję podtrzymać dobrą passę - dodaje.

Już w piątek 11 maja w Nowej Dębie startuje 12. edycja COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL. Impreza zacznie się od prologu, który zostanie rozegrany na torze motocrossowym w Nowej Dębie. W tym roku będzie on jednak znacznie dłuższy.

W poprzednich edycjach COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL, bezpośrednio po prologu, którego wyniki decydują o starcie do kolejnego etapu rajdu, rozgrywany był odcinek nocny. Tym razem zawodnicy zaczną ścigać się na odcinku dziennym, który startuje w sobotę o godzinie 7. Tego dnia przewidziane są trzy odrębne etapy: dwa dzienne i jeden nocny, który zakończy się w niedzielę nad ranem. Ponad 200 km trasy na słynnym nowodębskim poligonie i krótkie odstępy pomiędzy poszczególnymi odcinkami to tylko niektóre z atrakcji imprezy.

To już kolejna edycja pucharu, w której startujemy - mówi kierowca RMF 4racing Team. W tym roku organizatorzy przygotowali szereg zmian. Trzeba będzie się dostosować i walczyć. Cel jest jeden i niezmienny. Najważniejsze to być na mecie całym i zdrowym, jechać swoje a wynik przyjdzie sam - tłumaczy Robert Kufel zwycięzca Pucharu Polski z 2011 roku.

Cykl zawodów COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL składa się z trzech rajdów rozgrywanych w różnych częściach kraju.