Jakub Przygoński (Orlen Team), jedyny motocyklista Poland National Team w Rajdzie Dakar, ukończył drugi etap z San Luis do San Rafael w Argentynie na 13. pozycji i w klasyfikacji generalnej awansował na 14. miejsce. Liderem pozostał Hiszpan Joan Barreda Bort.

Drugi etap wygrał Sam Sunderland. Brytyjczyk pokonał trasę 359-kilometrowego odcinka specjalnego w czasie 3:42.10. Przygoński metę osiągnął 11 minut i 19 sekund po nim. Do Borta ma stratę 17 minut 42 sekund. Organizatorzy zapowiadali, że będzie to prawdopodobnie najszybszy odcinek specjalny w tegorocznej 36. edycji. I nie mylili się. Średnia prędkość lidera to 100 km/h.

Nieoficjalna klasyfikacja motocyklistów na drugim etapie San Luis-San Rafael, 725 km (OS 359 km):