Urugwaj wygrał po golu Suareza w pierwszej połowie spotkania. Meksyk miał kilka doskonałych okazji do wyrównania, ale był nieskuteczny. Oba zespoły awansowały do 1/8 finału. Urugwaj z pierwszego a Meksyk z drugiego miejsca w grupie.

W drugiej połowie Urugwaj bronił się momentami całą drużyną, co nie wróżyło niczego dobrego piłkarzom Meksyku. Zawodnikom puszczały nerwy. Skoczyli sobie do oczu między innymi Castro i Perez, jakieś "ale" mieli Meksykanie również do Forlana. Sędzia starał się jednak panować nad emocjami. Żółtymi kartonikami zostali "obdarowani" Fucile i Hernandez. W 85. minucie groźnie było pod bramką Urugwaju. Franco miał przed sobą tylko bramkarza ...ale piłka mu uciekła.

Meksykanie mogli obawiać się o awans, po tym jak stracili gola w pierwszej połowie, po strzale Suareza. W drugim meczu tej grupy RPA prowadziła 2:0 z Francją . Gdyby gospodarze mundialu zdobyli jeszcze dwa gole to oni cieszyliby się z awansu do

drugiej rundy a tak pozostał płacz i lament gospodarzy. 1/8 finału nie dla nich.

Meksyk - Urugwaj 0:1 (0:1)

0:1 - Suarez (43. min.)

Składy:

Meksyk: Oscar Perez - Ricardo Osorio, Rafael Marquez, Francisco Rodriguez, Carlos Salcido - Gerardo Torrado, Hector Moreno (57. Israel Castro), Andres Guardado (46. Pablo Barrera) - Giovani dos Santos, Guillermo Franco, Cuauhtemoc Blanco (63. Javier Hernandez)

Urugwaj: Fernando Muslera - Diego Lugano, Mauricio Victorino, Maximiliano Pereira, Jorge Fucile - Diego Perez, Egidio Arevalo, Alvaro Pereira (77. Andres Scotti) - Edinson Cavani, Luis Suarez (85. Alvaro Fernandez), Diego Forlan

Żółte kartki: Fucile (68. min.), Hernandez (77. min.), Castro (86. min.)

Sędzia: Viktor Kassai (Węgry)

Widzów: 33 425

Wszystkie informacje na temat piłkarskich mistrzostw świata w RPA znajdziecie w specjalnym raporcie "Mundial 2010" . Na miejscu jest nasz specjalny wysłannik Patryk Serwański. Jego relacje przeczytacie na blogu. Od 11 czerwca do 12 lipca na antenie RMF FM możecie też słuchać Mistrzowskich Faktów Sportowych.