Paragwaj wygrał ze Słowacją 2:0 w meczu grupy F piłkarskich mistrzostw świata w RPA. Bramki zdobyli - w 27. minucie spotkania Enrique Vera i w 89. Cristian Riveros.

Paragwajczycy od początku spotkania zdominowali podopiecznych Vladimira Weissa. Już w 4. minucie wynik spotkania mógł otworzyć Roque Santa Cruz, jednak jego strzał z najwyższym trudem obronił Jan Mucha. Swoją przewagę "Guarani" przypieczętowali bramką w 27. minucie. Lucas Barrios znakomitym prostopadłym podaniem obsłużył Enrique Verę, a ten strzałem zewnętrzną częścią stopy umieścił piłkę w siatce. W 39. minucie na 2:0 mógł podwyższyć Santa Cruz, ale na posterunku był Jan Mucha, który popisał się świetną interwencją.

Po przerwie Paragwajczycy kontrolowali przebieg spotkania, a w 86. minucie przypieczętowali swoje zwycięstwo. Po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do ustawionego na linii 16. metra Riverosa, a ten precyzyjnym strzałem lewą nogą pokonał bezradnego Muchę.

Bohater meczu: Enrique Vera (Paragwaj)

Paragwajski pomocnik strzelił pierwszą bramkę dla swojej drużyny i przez większość meczu był bardzo aktywny.

Tak padły bramki:

0:1 Enrique Vera - 27. minuta

Barrios zagrał prostopadle do wbiegającego w pole karne Very, a ten strzałem zewnętrzną częścią stopy pokonał Muchę.

0:2 Cristian Riveros - 86. minuta

Po zamieszaniu w polu karnym, w którym znaleźli się Da Silva i Cardozo piłka dotarła ostatecznie do ustawionego na linii 16. metra Riverosa, a ten precyzyjnym strzałem lewą nogą pokonał bezradnego Muchę.

Żółte kartki - Słowacja: Jan Durica, Stanislav Sestak. Paragwaj: Enrique Vera.

Słowacja: Jan Mucha - Peter Pekarik, Martin Skrtel, Kornel Salata (83. Miroslav Stoch), Jan Durica - Vladimir Weiss, Jan Kozak, Zdeno Strba, Marek Hamsik - Robert Vittek, Stanislav Sestak (70. Filip Holosko).

Paragwaj: Justo Villar - Carlos Bonet, Antolin Alcaraz, Paulo da Silva, Claudio Morel - Enrique Vera (88. Edgar Barreto), Victor Caceres, Cristian Riveros - Roque Santa Cruz, Nelson Valdez (68. Aureliano Torres), Lucas Barrios (82. Oscar Cardozo).

Sędzia: Eddy Maillet (Seszele).

Widzów: 26 663.

Wszystkie informacje na temat piłkarskich mistrzostw świata w RPA znajdziecie w specjalnym raporcie "Mundial 2010" . Na miejscu jest nasz specjalny wysłannik Patryk Serwański. Jego relacje przeczytacie na blogu. Od 11 czerwca do 12 lipca na antenie RMF FM możecie też słuchać Mistrzowskich Faktów Sportowych.