Strajk pracowników sektora publicznego w RPA może doprowadzić do chaosu w czasie mundialu w tym kraju. Związkowcy odrzucili właśnie propozycje władz w sprawie podwyżek pensji i są gotowi zaostrzyć protest. Humor władz mógł też popsuć informacje o okradzeniu pięciu dziennikarzy w Johannesburgu.

Jak przekonał się specjalny wysłannik RMF FM na mundial, tych kilka kradzieży na razie dziennikarzom snu z powiek nie spędza. Choć oczywiście wszyscy zdają sobie sprawę z grożących w RPA niebezpieczeństw, to jednak są zachwyceni mieszkańcami Johannesburga. To naprawdę bardzo przyjaźni ludzie. Zanim tu przyjechaliśmy nie wiedzieliśmy czego się spodziewać. Po dwóch dniach mogę powiedzieć, że wszyscy są bardzo mili - mówi dziennikarz z Meksyku.

Już w piątek w RPA ruszają piłkarskie mistrzostwa świata. Wszystkie informacje znajdziecie w specjalnym raporcie "Mundial 2010" . Na miejscu jest nasz specjalny wysłannik Patryk Serwański. Jego relacje przeczytacie na blogu. Od 11 czerwca do 12 lipca na antenie RMF FM będziecie mogli słuchać Mistrzowskich Faktów Sportowych.