W ciągu siedmiu minut, między 53. a 60. Portugalczycy strzelili trzy bramki reprezentantom Korei Północnej. Bliscy wyrównania swojego wyczynu byli w ostatnich dziesięciu minutach, kiedy to między 81. a 89. minutą dołożyli kolejne trzy. Całe spotkanie Portugalia wygrała 7:0 (1:0).

Portugalczycy zaatakowali jako pierwsi. Pierwszy strzał w światło bramki oddał w 3. minucie Cristiano Ronaldo. Cztery minuty później w słupek trafił Ricardo Carvalho. Portugalski obrońca miał szansę, po tym jak z piłką rozminął się Ri Myong-guk.

Od tego momentu na kilkanaście minut inicjatywę przejęli Koreańczycy. Pierwszym sygnałem ostrzegawczym dla piłkarzy z Europy był strzał Jong Hyoka zza pola karnego, który minimalnie minął lewy słupek bramki Ricardo.

W 14. minucie Koeańczycy przeprowadzili ładną akcję, zakończoną podaniem w pole karne. Jednak J. Tae Se nie opanował jej. W 14 minucie Yong Jo potężnie strzelił z prawej strony, Ricardo sparował piłkę przed siebie, a dobitka głowa Nam Chola przeleciała nad bramką.

Po chwili koreańskiego naporu Portugalczycy ruszyli do przodu. W 13. minucie Jong Hyok we własnym polu karnym ubiegł Portugalczyka, który przymierzał się do strzału głową.

W 29. minucie Thiago doskonale podał w pole karne, a Meireles strzelił po ziemi obok bezradnego Ri Myong-guka.

Drugą połowę Portugalczycy rozpoczęli z dużym animuszem. W 46. minucie strzał Tiago z 20 metrów, bramkarz wypiąstkował ponad poprzeczkę. W 53. Sabrosa dostał podanie od Meirelesa i strzelił pod nogami koreańskiego bramkarza. Trzy minuty później było już 3:0. Tiago do Coentrao, ten dośrodkował w pole karne. Nadbiegający Almeida nie miał problemów z pokonaniem głową Ri Myong-guk. W 60. minucie po akcji Cristiano Ronaldo Tiago strzelił . Przez kolejne 20 minut

Portugalczycy próbowali strzelić kolejną bramkę. Meireles w dogodnej sytuacji strzelił obok słupka, a Cristiano Ronaldo trafił w poprzeczkę.

Na 5:0 udało się podwyższyć w 81. minucie. Liedson wykorzystał błąd obrońcy, któremu w polu karnym odskoczyła piłka. Portugalczyk dopadł do piłki i bez namysłu huknął z woleja pod poprzeczkę.

W 88. minucie długo oczekiwaną bramkę zdobył Cristiano Ronaldo. Minutę później pięknym strzałem głową popisał się Tiago. Tym samym zdobył drugą bramkę w meczu.

Składy:

Portugalia: Eduardo - Miguel, Bruno Alves, Ricardo Carvalho, Fabio Coentrao - Pedro Mendes, Raul Meireles (70. Miguel Veloso), Tiago - Cristiano Ronaldo, Simao Sabrosa (74. Duda), Hugo Almeida (77. Liedson)

Korea Północna: Ri Myong-guk - Cha Jong-hyok (75. Nam Song-chol), Pak Chol-jin, Ri Jun-il, Ri Kwang-chon, Ji Yun-nam - Mun In-guk (58. Kim Yong-jun), An Yong-hak, Pak Nam-chol I (58. Kim Kum-il), Hong Yong-jo - Jong Tae-se

Żółte kartki: Chol-Jin (33. min.), Mendes (38. min.), Yong-jo (48. min.), Almeida (70. min.)

Sędzia: Pablo Pozo (Chile)

Widzów 60˙000

Wszystkie informacje na temat piłkarskich mistrzostw świata w RPA znajdziecie w specjalnym raporcie "Mundial 2010" . Na miejscu jest nasz specjalny wysłannik Patryk Serwański. Jego relacje przeczytacie na blogu. Od 11 czerwca do 12 lipca na antenie RMF FM możecie też słuchać Mistrzowskich Faktów Sportowych.