Polska reprezentacja odleciała na mundial do Rosji. Zgodnie z planem do bazy w Soczi biało-czerwoni dotrą około 13:30. Wieczorem na 18 zaplanowano pierwszy trening. W mediach społecznościowych piłkarze dzielą się zdjęciami z pokładu samolotu. Grzegorz Krychowiak, wrzucając posta na Twittera, napisał "Rosjo, nadlatujemy!"

Kadrowicze z hotelu, w którym nocowali po wygranym z Litwą meczu 4:0, wyruszyli na lotnisko Chopina tuż po godz. 9. Przed budynkiem czekała na nich spora grupa kibiców, która zgotowała piłkarzom ciepłe powitanie.

Podobnie było na lotnisku. "Jesteśmy szczęściarzami" - przyznawali w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Michałem Dobrołowiczem pasażerowie na warszawskim Lotnisku imienia Fryderyka Chopina, którzy przybyli by pożegnać kadrę Adama Nawałki.

Samolot z polską drużyną odleciał z warszawskiego lotniska tuż przed godz. 11.  

W mediach społecznościowych piłkarze dzielą się zdjęciami z pokładu. Grzegorz Krychowiak wrzucając posta na Twittera napisał "Rosjo, nadlatujemy!"

W Soczi polska karda ma dotrzeć około 13:30. Z lotniska udadzą się do luksusowego hotelu Hyatt położonego w centrum miasta, tuż nad Morzem Czarnym.

Tam około 17.30 czasu polskiego odbędzie się konferencja prasowa Adama Nawałki. Pół godziny później pierwszy trening otwarty dla mediów i kibiców.

Murawa - jak przyznaje obecny na miejscu nasz dziennikarz Paweł Pawłowski - jest świetnie przygotowana.

Ośrodek treningowy Sputnik Sport usytuowany jest poza centrum miasta, około 7,5 km od hotelu Polaków.

Wczoraj w ostatnim meczu przed mundialem Polska wygrała z Litwą 4:0 (2:0). Chwilę przed rozpoczęciem spotkania dowiedzieliśmy się, że Kamil Glik pozostanie w kadrze na mistrzostwa świata w Rosji.

(Mkam)