Podopieczni Joachima Loewa mimo początkowego prowadzenia nie byli w stanie pokonać Ghańczyków. Pasjonujący pojedynek zakończył się wynikiem 2:2.

Obie drużyny miały już na początku kilka sytuacji bramkowych. Świetną interwencją w 14. minucie wykazał się bramkarz Niemiec Manuel Neuer, któremu udało się obronić mocny strzał Atsu. Piłkarze Joachima Loewa mogli objąć prowadzenie w 22. minucie. W pole karne wbiegł Thomas Mueller, który nie zdołał sięgnąć do piłki wrzucanej przez Mesuta Oezila.

O ile w przypadku meczu z Portugalią Neuer nie miał zbyt wielu powodów do interwencji, o tyle w sobotę musi być bardzo czujny. W 33. minucie obronił niezwykle silne uderzenie Muntari, który strzelał z blisko 30 metrów.

Kolejną sytuację bramkową zmarnował w 38. minucie Mario Goetze. Piłkarz Bayernu Monachium nie wykorzystał dobrego podania Oezila i uderzył prosto w ręce bramkarza Ghany.

W końcówce pierwszej części spotkania błąd Neuera mógł kosztować Niemców utratę bramki.

Początek drugiej połowy w końcu przyniósł bramkę - jej strzelcem był Mario Goetze. Kilka minut później do remisu doprowadził Ayew. W 63. minucie Asamoah Gyan wyprowadził Ghanę na prowadzenie. To wywołało euforię na trybunach i zdecydowane przejęcie inicjatywy przez Ghańczyków. Powinni byli prowadzić wyżej, ale po świetnym rajdzie Ayew zachował się samolubnie i zamiast podawać do lepiej ustawionego kolegi zaczął się kiwać, co okazało się bezproduktywne.

Niemiecki selekcjoner próbując przełamać impas wprowadził dwie zmiany. Z boiska zeszli Khedira i Goetze, a na ich miejscu pojawili się Schweinsteiger i Klose. Ten ostatni kilkadziesiąt sekund po wejściu doprowadził do wyniku 2:2. Była to jego 70. bramka w barwach niemieckiej kadry i 15. strzelona na mistrzostwach świata. Tym samym urodzony w Opolu piłkarz reprezentacji Niemiec wyrównał strzelecki rekord Ronaldo.

Do ostatniej chwili obie strony próbowały jeszcze wyjść na prowadzenie, ale nikomu to się nie udało.

Niemcy - Ghana 2:2

Bramki: 1:0 Mario Goetze (51), 1:1 Andre Ayew (54-głową), 1:2 Asamoah Gyan (63), 2:2 Miroslav Klose (71).

Żółta kartka - Ghana: Sulley Muntari.

Sędzia: Sandro Ricci (Brazylia). Widzów 59˙621.

Niemcy: Manuel Neuer - Jerome Boateng (46. Shkodran Mustafi), Mats Hummels, Per Mertesacker, Benedikt Hoewedes - Mesut Oezil, Sami Khedira (69. Bastian Schweinsteiger), Philipp Lahm, Toni Kroos, Mario Goetze (69. Miroslav Klose) - Thomas Mueller.

Ghana: Fatau Dauda - Harrison Afful, John Boye, Jonathan Mensah - Kwadwo Asamoah, Christian Atsu (72. Wakaso Mubarak), Sulley Muntari, Andre Ayew, Rabiu Mohammed (78. Emmanuel Agyemang-Badu) - Asamoah Gyan, Kevin-Prince Boateng (52. Jordan Ayew).

W tabeli grupy G prowadza Niemcy z czterema punktami. Drugie miejsce zajmują Amerykanie - 3 pkt, trzecie Ghana - 1 pkt, a czwarte z zerowym dorobkiem Portugalia. Jednak piłkarze z USA i Półwyspu Iberyjskiego swoje drugie spotkanie rozegrają dopiero w niedzielę.