Federacja Iranu zabroniła swym piłkarzom wymieniania się koszulkami z rywalami po meczach mistrzostw świata w Brazylii. Decyzję tłumaczy ograniczoną liczbą kompletów strojów. Wczoraj Irańczycy bezbramkowo zremisowali w Kurytybie z Nigerią.

Mundial 2014. Iran - Nigeria: Bezbramkowy remis

Nigeria zremisował z Iranem w drugim meczu grupy F na mistrzostwach świata w Brazylii. Żadna z drużyn nie zdołała strzelić gola. czytaj więcej

Nie możemy zapewnić zawodnikom nowych koszulek na każde spotkanie - stwierdził szef federacji (FFI) Ali Kafaschian, powołując się na problemy finansowe.

Wymiana koszulek jest praktyką powszechnie stosowaną po spotkaniach międzynarodowych. Media podkreślają, że Iran może zarobić na udziale w mundialu przynajmniej 8 milionów dolarów, a koszulka kosztuje ok. 50 dolarów.

Ponadto zawodnicy azjatyckiej reprezentacji skarżą się na słaby materiał, z jakiego wykonano stroje. Rezerwowy bramkarz Ali-Resa Haghighi powiedział, że jego koszulka skurczyła się po praniu. W odpowiedzi usłyszał, że zapewne ustawiono złą temperaturę wody.

Bezbramkowy remis na początek

W pierwszym spotkaniu w grupie F Iran zremisował z Nigerią 0:0. Kolejnymi przeciwnikami kadry Carlosa Queiroza będą Argentyna (21 czerwca w Belo Horizonte) oraz debiutująca w MŚ Bośnia i Hercegowina (25 czerwca w Salvadorze). Irańczycy nie odnieśli mundialowego zwycięstwa od 1998 roku.

(MRod)