Hiszpania zremisowała z Niemcami 1:1 w meczu grupy E na mundialu w Katarze. Podopieczni Hansiego Flicka zdołali wyrównać w samej końcówce spotkania. Niemcy zdobyli pierwszy punkt na tegorocznym turnieju.

To mógł być "mecz o życie" dla Niemców. Zespół Hansiego Flicka przegrał swoje pierwsze spotkanie na tegorocznym mundialu z Japonią 1:2. Miał jednak dużo szczęścia, ponieważ dziś Kostaryka niespodziewanie pokonała Japonię. Dzięki temu, nawet w przypadku porażki z Hiszpanią, Niemcy zachowaliby szansę na awans z grupy.

Hiszpania za to mundial zaczęła piorunująco - rozbiła Kostarykę 7:0.

Jako pierwsza w tym spotkaniu zaatakowała La Furia Roja. W 7. minucie zza pola karnego huknął Olmo, ale fantastycznie interweniował Neuer.

W 39. minucie piłkę w bramce hiszpańskiej umieścił Rudiger, ale sędzia odgwizdał spalonego.

W drugiej połowie pierwsi szansę na bramkę mieli Niemcy. W 56. minucie strzał Joshuy Kimmicha obronił jednak Unai Simon, który chwilę wcześniej złym wyprowadzeniem piłki sprowadził na siebie kłopoty.

Hiszpanie bramkę zdobyli w 61. minucie. Jordi Alba z lewej strony zagrywał piłkę do wbiegającego w pole karne Alvaro Moraty, który dostawił nogę i zdobył bramkę.

Niemcy dążyli do wyrównania i to im się udało w 82. minucie. Podopieczni Hansiego Flicka przeprowadzili ładną akcję, którą na bramkę zamienił Niclas Fuellkrug.

W 89. minucie szansę na ponowne objęcie prowadzenia mieli Hiszpanie. Doskonałe podanie dostał Morata, ale zatrzymał go Schlotterbeck.

O wszystkim zdecyduje zatem ostatnia kolejka - każda z reprezentacji w tej grupie ma jeszcze szansę na awans do 1/8 finału mundialu.

Żółta kartka - Hiszpania: Sergio Busquets. Niemcy: Thilo Kehrer, Leon Goretzka, Joshua Kimmich.

Sędzia: Danny Makkelie (Holandia). Widzów: 68 895.

Hiszpania: Unai Simon - Dani Carvajal, Aymeric Laporte, Rodri Hernandez, Jordi Alba (82. Alejandro Balde) - Sergio Busquets, Gavi (66. Nico Williams), Pedri Gonzalez - Ferran Torres (54. Alvaro Morata), Marco Asensio (66. Koke Resurreccion), Dani Olmo.

Niemcy: Manuel Neuer - David Raum (87. Nico Schlotterbeck), Antonio Rudiger, Thilo Kehrer (70. Lukas Klostermann), Niklas Suele - Joshua Kimmich, Ilkay Guendogan (70. Leroy Sane), Jamal Musiala, Leon Goretzka, Serge Gnabry (85. Jonas Hofmann) - Thomas Mueller (70. Niclas Fuellkrug).

Mundial z RMF24

Wszystko o mundialu na stronie RMF24.pl, a także w naszych mediach społecznościowych - na TwitterzeFacebooku i Instagramie. Wpiszcie koniecznie #MundialRMF!

Codziennie po godzinie 20:00 zapraszamy także na specjalny program "Stały fragment gry" z relacjami naszych wysłanników do Kataru. Transmisja na żywo na stronie głównej RMF24.pl i w mediach społecznościowych.