Matematyka na poziomie rozszerzonym - to z tym przedmiotem zmagali się w środę maturzyści. Choć nie był to egzamin obowiązkowy, cieszył się ogromną popularnością. Zdawało go aż 69,6 tys. osób, czyli 25,5 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Poniżej publikujemy arkusz CKE i odpowiedzi zaproponowane przez eksperta portalu Interia.pl.

Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym rozpoczął się o godz. 9:00 i trwał trzy godziny. Przez ten czas abiturienci rozwiązywali zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte.

Rozszerzona matura z matematyki nie jest obowiązkowa, jednak od wielu lat znajduje się w czołówce przedmiotów najchętniej wybieranych przez absolwentów jako dodatkowe. Na egzaminie z tzw. przedmiotów do wyboru nie określa się poziomu zdawalności. Egzaminu nie można więc nie zdać, ale wyniki są istotne przy rekrutacji na studia. 

Maturzyści mają już za sobą obowiązkowe egzaminy: z języka polskiego i matematyki na poziomie podstawowym. Wczoraj mierzyli się także z językiem angielskim na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Pisemna sesja egzaminacyjna 2018 potrwa do 23 maja, a ustna do 25 maja.

Matura 2018: Zobacz arkusz z matematyki na poziomie rozszerzonym!

>>> Matura 2018: Matematyka - poziom rozszerzony [ARKUSZ] <<<

Matura 2018: język angielski na poziomie rozszerzonym - przykładowe rozwiązaniaMatura 2018: Zobacz wcześniejsze arkusze!

>>> Matura 2018: Arkusz CKE i odpowiedzi z języka polskiego, poziom podstawowy <<<

>>> Matura 2018: Arkusz CKE i odpowiedzi z języka polskiego, poziom rozszerzony <<<

>>> Matura 2018: Matematyka, poziom podstawowy [ARKUSZE I ODPOWIEDZI] <<<

>>> Matura 2018: Język angielski - poziom podstawowy [ARKUSZ i ODPOWIEDZI] <<<

>>>Matura 2018: Język angielski - poziom rozszerzony [ARKUSZ I ODPOWIEDZI] <<<