Zabieramy Was w czasy prehistoryczne! W RMF FM i na RMF 24 od początku społecznej kwarantanny związanej z epidemią koronawirusa podpowiadamy Wam, jak kreatywnie i ciekawie zorganizować domowy czas dzieciom i… sobie samym. Dzisiaj będziemy wygrzebywać kości dinozaura i pomagać małemu dinusiowi się wykluć… W planach mamy również podbój kosmosu!

Dinozaury z waty

Potrzebne będą patyczki kosmetyczne oraz ciemna i jasna kartka.

Na jasnej rysujemy  i wycinamy czaszki dinozaurów, a z patyczków układamy ich "kości". Całość rekonstruujemy niczym badacze na ciemnej kartce.Jajo dinozaura

By je wykonać, potrzebujemy szczelnego woreczka, figurki dinozaura, wody i ewentualnie brokatu.

Figurkę wkładamy do woreczka, wsypujemy brokat i zalewamy wodą. Zawiązujemy woreczek i wkładamy do lodówki. Wyjmujemy, gdy wszystko będzie częściowo zamarznięte (wciąż płynne w środku). Skorupkę rozbijamy sami - lub obserwujemy, jak mały dinozaur poradzi sobie sam w domowej temperaturze.


Skamieliny domowej roboty

Potrzebne będą plastikowe rurki i piasek zwykły lub kinetyczny.

Z plastikowych rurek układamy na piasku kształt dinozaura, mocno je dociskając. Po chwili zdejmujemy rurki ostrożnie - i podziwiamy naszą skamielinę.


Domowe wykopaliska

Najpierw musimy wykonać kości dinozaura z masy solnej: jak ją stworzyć, pisaliśmy tutaj! Ewentualnie możemy wyciąć kości z plastikowych kubeczków.

Później ukrywamy je w piasku kinetycznym - i bawimy się w archeologów! Wykopując Wasze znaleziska, otrzepujcie piasek pędzelkiem lub zabawkowym śrubokrętem.

 

Księżycowe minerały

Potrzebne będą farby i kamienie oraz ewentualnie brokat.

Zadanie jest proste: zwykłe skały zmieniamy w kolorowe kosmiczne minerały!


Opracowanie: