Prawie 37 proc. Polaków jest zdania, że w obecnej sytuacji nauczanie w szkołach podstawowych powinno się odbywać w trybie mieszanym, a 35 proc. badanych wskazuje, że nauczanie w szkołach średnich powinno przebiegać zdalnie - tak wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”.

Od poniedziałku w strefach czerwonych nauka w szkołach średnich odbywa się w systemie zdalnym, a w żółtych - w systemie mieszanym - do szkoły chodzi połowa uczniów. Wszyscy uczniowie podstawówek dalej uczą się stacjonarnie.

W sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" ankietowanych spytano, w jakiej formule ich zdaniem powinno odbywać się nauczanie dzieci w szkołach podstawowych i średnich.


Prawie 37 proc. procent badanych uważa, że dzieci w podstawówkach powinny uczyć się w systemie mieszanym, czyli częściowo w domu, a częściowo w budynkach szkolnych. Za stacjonarnym nauczaniem opowiada się prawie 35 proc. badanych. Co istotne, tylko co czwarty uczestnik badania uważa, że uczniowie podstawówek powinni uczyć się tak jak na wiosnę - tylko zdalnie.

4 proc. ankietowanych nie ma zdania w tej sprawie. 

W jakim trybie nauczanie w szkołach średnich?

Ponad 35 procent ankietowanych uważa, że uczniowie szkół średnich powinni kontynuować naukę w trybie zdalnym, czyli w domu za pośrednictwem internetu. Nieco mniej, bo 31 proc. Polaków uważa, że młodzież powinna uczyć się w trybie stacjonarnym, a prawie 28 proc. ankietowanych jest za trybem mieszanym.

Prawie 6 proc. pytanych nie ma zdania w tej sprawie.


Co ciekawe, najwięcej zwolenników nauki stacjonarnej jest wśród wyborców Konfederacji (42 proc.) i Andrzeja Dudy (44 proc.).

 ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sławomir Broniarz apeluje do premiera o przejęcie nadzoru nad edukacją

Opracowanie: