Kolejny dziennikarz RMF FM zaangażował się w charytatywną akcję #hot16challenge2, której celem jest wsparcie medyków walczących z koronawirusem. Tym razem to poznański reporter RMF FM Mateusz Chłystun.

Nasz reporter przypomniał w swoim utworze polskiego "pacjenta zero" i wspominał trudności związane z pracą dziennikarza w czasach koronawirusa. Apelował też o szacunek i wparcie dla służby zdrowia. "Dorzuć się do zrzutki, zastopuj ludzkie smutki" - zaapelował. 

Mateusza Chłystuna nominował do akcji inny reporter RMF FM - Marek Wiosło. 

Wcześniej, swoją "szesnastkę" nagrał gdański reporter Kuba Kaługa, prowadząca Fakty RMF FM Katarzyna Staszko, a także ekipa porannego programu "Wstawaj, szkoda dnia" Jacek Tomkowicz, Tomasz Olbratowski i Mariusz Kałamaga.

Charytatywna akcja muzyków

Akcja #hot16challenge2 została zapoczątkowana przez rapera Solara. Chodzi o to, że raperzy nagrywają 16-wersowe zwrotki i przy okazji zbierają pieniądze na pomoc medykom walczącym z koronawirusem.

>>>LINK DO ZBIÓRKI<<<

Swoje "szesnastki" nagrywają nie tylko artyści. Do akcji dołączył m.in. prezydent Andrzej Duda, czy Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.