Ministerstwo Zdrowia podało informację o 624 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Zmarło 7 kolejnych osób. Od początku pandemii wirusa odnotowano 51 791 przypadków oraz 1807 zgonów.

Resort podał informacje o 624 nowych przypadkach koronawirusa. Zakażenia dotyczą województw: śląskiego (149), małopolskiego (108), mazowieckiego (81), wielkopolskiego (63), pomorskiego (40), warmińsko-mazurskiego (30), podkarpackiego (28), łódzkiego (22), lubuskiego (20), lubelskiego (17), zachodniopomorskiego (15), opolskiego (13), dolnośląskiego (12), świętokrzyskiego (11), podlaskiego (10) i kujawsko-pomorskiego (5).

W codziennym bilansie poinformowano także, że z powodu Covid-19 zmarło 7 pacjentów. To: 94-latka i 81-latka z Krakowa, 83-latek z Radomia, 84-latek z Tychów, 51-latek z Poznania, 79-latka z Łańcuta i 85-latka w Starachowicach. 

Od początku trwania epidemii w Polsce zarejestrowano 51 791 zakażeń, a 1807 osób zmarło.

W ciągu minionej doby wyzdrowiało 288 osób. Łącznie od początku epidemii wyzdrowiało już 36 691 osób.

Powiaty "czerwone" i "żółte"

Od dziś w 19 powiatach Polski, w których odnotowywano w ostatnich dniach największą liczbę zakażeń, obowiązują dodatkowe obostrzenia. Powiaty podzielono na dwa rodzaje - czerwone, z większą liczbą zakażeń i żółte - z nieco mniejszą. 

Strefa czerwona obejmie w woj. śląskim powiaty i miasta na prawach powiatu: pszczyński, rybnicki, wodzisławski oraz Rudę Śląską i Rybnik, w woj. wielkopolskim - ostrzeszowski, w woj. małopolskim - nowosądecki i Nowy Sącz oraz w woj. łódzkim powiat wieluński.

Strefa żółta obejmie w woj. śląskim powiaty i miasta na prawach powiatu: cieszyński oraz Jastrzębie-Zdrój i Żory, w woj. podkarpackim - jarosławski, przemyski i Przemyśl, w woj. wielkopolskim - powiat kępiński, w woj. małopolskim - oświęcimski, w woj. świętokrzyskim - pińczowski, a w woj. łódzkim powiat wieruszowski.

strefie czerwonej obowiązuje od dzisiaj m.in. zakaz organizowania kongresów i targów oraz działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W siłowniach wprowadzono limit osób: jedna na 10 metrów kwadratowych. W kinach na widowni zajętych może być 25 procent miejsc. W kościołach i innych obiektach kultu dopuszczalne jest obłożenie budynku w 50 procentach, a na zewnątrz limit wynosi 150 osób. Liczba osób biorących udział w uroczystościach rodzinnych, w tym w weselach, została ograniczona do 50 (limit ten nie obejmuje obsługi). Wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne jest zakrywanie nosa i ust.