Nie możemy dopuścić do nakręcenia spirali zwolnień. Tarcza antykryzysowa ma pomóc przedsiębiorcom utrzymać pracowników - zaznaczył premier Mateusz Morawiecki w oświadczeniu, które opublikował na Facebooku.

Premier zaapelował do właścicieli firm i ich zarządów o zaznajomienie się z elementami tarczy antykryzysowej. Zadeklarował, że "przedstawiciele jego rządu są do dyspozycji przedsiębiorców".  

Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że to czas wielkich wyzwań dla polskiej gospodarki. Wirus uderzył nie tylko w nasze zdrowie lecz właśnie w gospodarkę. Celem tarczy antykryzysowej jest pomoc dla polskich firm, by mogły przetrwać ten najtrudniejszy czas - zaznaczył.

Jego zdaniem zaproponowany przez rząd pakiet antykryzysowy wart 200 mld zł to "największa skala pomocy w historii współczesnej Polski". 

W interesie całej gospodarki jest utrzymanie ciągłości działania firm i zatrudnienia - mówił. Zaznaczył, że najważniejsze w tym momencie jest utrzymanie miejsc pracy. Nie możemy dopuścić do nakręcenia spirali zwolnień. Dlatego udzielimy wsparcia finansowego dla firm skonstruowanego w taki sposób, by opłacało się utrzymać pracowników - podkreślił.

By przezwyciężyć kryzys, musimy działać razem - oświadczył szef rządu. Wierzę w polskich przedsiębiorców, wierzę w pracowników i wierzę w nas - Polaków. Wyjdziemy z tego kryzysu - podkreślił premier.