Forum Ekonomiczne, które co roku przyciągało do Krynicy-Zdroju ludzi biznesu i najważniejszych polityków, zostało przeniesione do Karpacza. Decyzja ta ma związek z faktem, że Krynica-Zdrój jest w wyznaczonej przez resort zdrowia czerwonej strefie, w której notuje się dużą liczbę zakażeń koronawirusem.

Organizatorzy podkreślają, że zmianie ulega tylko miejsce wydarzenia, ale terminy - 8-10 września - pozostają te same. "Decyzja o zmianie lokalizacji była trudna, ale podjęliśmy ją w poczuciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo naszych Gości" - piszą w komunikacie. 

Organizatorzy Forum Ekonomicznego przypominają, że na początku sierpnia w Polsce wprowadzone zostały czerwone i żółte strefy obejmujące miejsca, gdzie obowiązują dodatkowe obostrzenia w ramach walki z koronawirusem. Krynica-Zdrój znalazła się w czerwonej strefie. 

"Dynamika sytuacji uniemożliwia przewidzenie jak szybko poszczególne powiaty odzyskają status umożliwiający organizację kongresów. To zaś uniemożliwia nam finalne przygotowanie infrastruktury centrum konferencyjnego i stawia pod znakiem zapytania możliwość organizacji Forum w planowanym przez nas terminie. Dlatego nie możemy zagwarantować naszym Partnerom i Gościom, że w drugim tygodniu września spotkanie w Krynicy-Zdroju będzie możliwe" - tłumaczą organizatorzy imprezy.

Obrady Forum mają odbyć się w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu w tradycyjnej formie. Tylko część z nich zostanie przeniesiona do sieci. 

Tegoroczne Forum Ekonomiczne ma odbyć się pod hasłem "Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota?".