Andrzej Duda wywołał prawdziwą sensację biorąc udział w kampanii #hot16challnege2. Prezydent nagrał kilkanaście wersów hiphopowej zwrotki. Sptokało się się to z reakcją internautów i celebrytów.

Akcja #hot16challenge2 została zapoczątkowana przez rapera Solara. Chodzi o to, że raperzy nagrywają 16-wersowe zwrotki i przy okazji zbierają pieniądze na pomoc medykom walczącym z koronawirusem.

Przy okazji muzycy nominują kolejnych artystów.

Zeus nominował Dudę

Akcja szybko zyskała dużą popularność w internecie. 7 maja swoją zwrotkę nagrał Zeus. Pod koniec swojego filmu nominował prezydenta Andrzeja Dudę. 

Ten niespodziewanie odpowiedział na wyzwanie.

Występ Dudy wywołał burzę w sieci. Niektórzy zarzucili głowie państwa, że bierze udział w akcji, która jest odpowiedzią na niedofinansowanie służby zdrowia. W sprawie wypowiedział się sam Zeus.

Niektórzy ironicznie też odnosili się do tekstu piosenki, który zaprezentował Andrzej Duda. Najwięcej pytań wzbudza powtarzający się wers: "walczą z ostrym cieniem mgły".

Rapują nie tylko artyści

W akcji biorą udział nie tylko artyści. Swoje zwrotki nagrał m.in. prof. Marcin Matczak, czy Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.