​Od początku roku polscy kierowcy już niemal 200 tys. razy zgłosili kupno lub sprzedaż samochodu przez internet - poinformowało w piątkowym komunikacie Ministerstwo Cyfryzacji.

Ostatnie miesiące to czas rosnącej popularności e-usług, także możliwości zgłoszenia online zbycia lub nabycia pojazdu. Od początku roku polscy kierowcy skorzystali z tej możliwości niemal 200 tysięcy razy, z czego tylko w marcu - niemal 53 tysiące, w kwietniu - 40 tysięcy, a w maju - 47 tysięcy - powiedział cytowany w komunikacie minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Zależy nam, aby nasza e-usługa była jeszcze bardziej intuicyjna. Dlatego pracujemy nad jej zintegrowaniem z usługą Mój Pojazd. Po wprowadzeniu tych zmian kierowcy nie będą musieli wpisywać większości danych, które będą pojawiały się automatycznie - zapowiada szef Ministerstwa Cyfryzacji.

Więcej czasu na przerejestrowanie auta

Resort przypomina, że do niedawna, od podpisania umowy kupna-sprzedaży trzeba było taki fakt zgłosić w ciągu 30 dni. W związku z pandemią wydłużono ten czas do 180 dni, ale tylko czasowo, bo wydłużony czas obowiązuje do końca roku.

Wszystkie formalności związane z kupnem lub sprzedażą auta można załatwić na stronie www.gov.pl i profilem zaufanym zalogować się do konta Mój GOV.