​Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans jest na kwarantannie i czeka na wyniki testów na koronawirusa. Polityk w ostatnich dniach miał "bliski kontakt" z osobą zarażoną.

Po bliskim kontakcie z osobą, która otrzymała pozytywny wynik testu na Covid-19, poddaję się samoizolacji i pracuję z domu - napisał na Twitterze. Podkreślił, że czeka na wynik testu.

Timmermans, odpowiedzialny w KE za tzw. Europejski Zielony Ład, jest kolejnym wysoko postawionym urzędnikiem unijnym, który trafił na kwarantannę po kontakcie z osobą zarażoną.

W zeszłym tygodniu komisarz ds. handlu Valdis Dombrowskis musiał udać się na kwarantannę. Także przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel poddał się samoizolacji, związku z czym był zmuszony do przesunięcia szczytu RE.

Również komisarz ds. zdrowia Stella Kyriakides trafiła na kwarantannę w niedzielę, zaledwie kilka dni po tym, jak na konferencji prasowej powiedziała, że Europa ma "ostatnią szansę", by opanować wirusa i nie dopuścić do wprowadzenia ponownych lockdownów.