Andy Murray – dwukrotny mistrz olimpijski i trzykrotny zwycięzca imprez wielkoszlemowych – wystąpi w czerwcowym turnieju charytatywnym organizowanym przez jego brata. Celem imprezy jest zebranie co najmniej 100 tys. funtów dla brytyjskiej służby zdrowia.

Zawody organizowane przez brata Andy’ego Murraya - oczywiście bez kibiców z powodu pandemii koronawirusa - odbędą się w dniach 23-28 czerwca w londyńskiej dzielnicy Roehampton. Będzie to pierwszy występ Szkota od listopada 2019 r. Murray z powodu problemów zdrowotnych nie wziął udziału w styczniowym wielkoszlemowym Australian Open i pod koniec tego miesiąca przeszedł drugą operację biodra.

Myślę, że dla brata to wydarzenie będzie świetną okazją, aby sprawdzić stan biodra, zobaczyć, w jakim miejscu jest teraz i jak może funkcjonować, gdy sezon tenisowy się rozpocznie od nowa - powiedział Jamie Murray w rozmowie z BBC.

Połowę nagrody przekazał brytyjskiej służbie zdrowia


Andy Murray ma w dorobku trzy wielkoszlemowe triumfy - w US Open (2012) oraz dwukrotnie w Wimbledonie (2013, 2016), a także złota olimpijskie z Londynu (2012) i Rio de Janeiro (2016).

1 maja Andy Murray wygrał wirtualną edycję Mutua Madrid Open z udziałem 16 zawodników, którzy na wirtualnym korcie rywalizowali w swoich domach w komputerowej grze. Jako zwycięzca otrzymał 150 tysięcy euro i połowę ze swojej nagrody przekazał brytyjskiej służbie zdrowia, a drugą część potrzebującym zawodnikom.