Kamil Stoch w piątkowy poranek potwierdził dobrą dyspozycję, wygrywając serię treningową na skoczni normalnej w Zhangjiakou. Trener Polaków Michal Doleżal ogłosił skład na sobotnie kwalifikacje. W niedzielę pierwszy konkurs skoczków na igrzyskach w Pekinie.

Decyzją szkoleniowca w sobotnich kwalifikacjach wystąpią: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Stefan Hula. Odpadł Paweł Wąsek. 

Stoch potwierdził dziś dobrą formę z czwartku i po skoku na 101 m wygrał pierwszą serię treningową.

Żyła zajął 17. miejsce (96 m). 29. był Hula (89 m), 43. Wąsek (78,5 m), a 49. Kubacki (76 m).

W drugiej serii treningowej Stoch nie wziął udziału, a najlepszym z Polaków był Żyła, który po skoku 100 m zajął siódme miejsce. 21. był Kubacki (95 m), 22. Wąsek (97 m), a 31. - Hula (89 m).

Podczas trzeciego treningu zabrakło już nie tylko Stocha, odpoczywali także Żyła i Kubacki. 24. był Wąsek (89,5 m), a 30. - Hula (85,5 m).

W sobotę kwalifikacje - jest skład Polaków

Po trzech seriach treningowych w czwartek i trzech kolejnych w piątek trener polskich skoczków Michal Doleżal ogłosił skład na sobotnie kwalifikacje przed konkursem na skoczni normalnej. 

Polska ma prawo wystawić czterech skoczków, dlatego sztab trenerski musiał zdecydować się na odrzucenie jednego z zawodników, padło na Pawła Wąska. W sobotnich kwalifikacjach wystąpią więc: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Stefan Hula.

Kwalifikacje do konkursu na skoczni normalnej rozpoczną się w sobotę o 7.20 czasu polskiego. Konkurs zaplanowano na niedzielę, początek o 12.