Francuska policja ostrzega przed nową plagą w Calais! Tabuny uchodźców zaczęły masowo atakować samochody osobowe na pobliskich autostradach i niszczyć pojazdy zaparkowane na ulicach. Mszczą się w ten sposób za to, ze funkcjonariusze uniemożliwiają im przedostanie się do Wielkiej Brytanii.

Policjanci alarmują, że kiedy odganiają tłumy imigrantów od wjazdu do tunelu pod Kanałem La Manche, ci ostatni są tak rozwścieczeni, że zatrzymują przypadkowe samochody i rozbijają ich szyby.

Musiałem zawieźć moje dzieci na ostry dyżur, bo zraniła je rozpryskująca się szyba samochodu. Mam tego dość! Dajemy uchodźcom schronienie, a oni wypowiadają nam wojnę! My, Francuzi przestajemy się czuć u siebie! - oburza się jeden z mieszkańców na specjalnie stworzonej na znanym portalu społecznościowym stronie "Rozgniewani mieszkańcy Calais". 

Władze Calais alarmują, ze tabuny imigrantów rozbijają też szyby i niszczą karoserie samochodów zaparkowanych wzdłuż drogi prowadzącej do wielkiego obozowiska zwanego "Nową Dżunglą". Część mieszkańców postanowiła stworzyć uzbrojoną, nielegalną milicję. Jak tłumaczą - policja nie potrafi zagwarantować im bezpieczeństwa i chronić ich dobytku.

(mn)