W niedzielę w Bahrajnie rozpocznie się nowy sezon Formuły 1, w którym Robert Kubica będzie ścigał się w barwach teamu Renault. Na kilka dni przed pierwszym wyścigiem na torze Sakhir Polak stwierdził, że wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Trudno jest ocenić wydajność naszych bolidów, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku. Nie jeździliśmy jeszcze ze wszystkimi ulepszeniami, ale mam nadzieję, że pakiet aerodynamiczny, który będziemy mieli w Bahrajnie okaże się tak dobry, jak wskazują na to testy - powiedział polski kierowca.

Wygląda na to, że wszystkie najlepsze zespoły są blisko siebie, chociaż niektóre z nich podczas testów z pewnością ukrywały swój rzeczywisty potencjał i w Bahrajnie zastosują ulepszenia. Moim zdaniem na bardzo mocne wyglądają Ferrari i Mercedes - zauważył.

To będzie długi sezon i musimy rozwijać się szybciej niż nasi przeciwnicy. Renault było w 2009 pod koniec stawki, więc jeśli chcemy dogonić czołowe ekipy, musimy wykonywać po dwa kroki naprzód. Wyniki są tym, czego potrzebujemy, to zawsze najlepsze lekarstwo - stwierdził Kubica.

Czuję się przygotowany do nowego sezonu na tyle, na ile mogę być, biorąc pod uwagę, że zimowe testy były bardzo ograniczone. Spędziłem dużo czasu z zespołem i mamy bardzo dobre stosunki, a to oznacza, że możemy w pełni wykorzystać czas na torze - zakończył były kierowca BMW Sauber.