Robert Kubica uzyskał szósty czas na drugim oficjalnym treningu przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Hiszpanii. Najszybszy na torze Catalunya pod Barceloną był Niemiec Sebastian Vettel. Na pierwszym treningu najlepiej spisał się Brytyjczyk Lewis Hamilton.

Robert Kubica z teamu Renault uzyskał siódmy czas na pierwszym oficjalnym treningu przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Hiszpanii. Najszybszy przed południem na torze Catalunya pod Barceloną był Brytyjczyk Lewis Hamilton z McLaren-Mercedes. czytaj więcej

W trakcie popołudniowej sesji Kubica pokonał 36 okrążeń i na najszybszym uzyskał czas 1.21,202. Vettel (Red Bull) na jednym z 24 kółek wykręcił wynik 1.19,965. Trzeci czas miał siedmiokrotny mistrz świata Michael Schumacher (Mercedes).

Na pierwszym treningu najlepiej zaprezentował się Hamilton, Kubica był wtedy siódmy. Jego kolega z Renault Witalij Pietrow był na drugim treningu 16., a na pierwszym 9.

Podczas treningów nie padało, choć przed południem kierowcy musieli jeździć na mokrym po deszczu torze. Według meteorologów, w weekend najprawdopodobniej będzie padać. Temperatura powietrza ma nie przekroczyć 18 stopni Celsjusza. Gdzie jest to hiszpańskie słońce - żartował Kubica.