"Bartek potwierdza, że jest piłkarzem klasowym, pokazał, że to reprezentant pełną gębą" - mówi o Bartoszu Kapustce trener Cracovii Jacek Zieliński. W rozmowie z RMF FM przyznaje, że największym atutem "Kapiego" - bo tak o Bartku mówią znajomi - jest brak układu nerwowego. On się nie pali w żadnych meczach - podkreśla.

Dla Bartka nie ma przeciwników nieosiągalnych, zbyt wielkich nazwisk. Na każdego wychodzi z takim samym nastawieniem - przyznaje w rozmowie z Pawłem Pawłowskim trener Cracovii. Jest też świetnie przygotowany technicznie, motorycznie. Jest bardzo dobry wytrzymałościowo i szybkościowo - wylicza. 

Jak podkreśla Jacek Zieliński, wśród zawodników Cracovii nie ma zazdrości. Chłopcy się cieszą. Kibicujemy Bartkowi, jesteśmy z nim w kontakcie. Wierzymy, że każdy kolejny mecze Bartka nie dość, że będzie budował jego karierę, ale będzie też powodem do dumy dla wszystkich ludzi Cracovii - mówi.

Szczerze przyznaje też, że jest świadomy, że po Euro 2016 Bartosz może trafić do jakiegoś zachodnioeuropejskiego klubu. Nie bolejemy nad tym. Taki jest los piłkarza. Jeśli chce się rozwijać, idzie dalej, do kolejnego klubu - podkreśla Jacek Zieliński.

Bartosz Kapustka urodził się 23 grudnia 1996 roku. Wychowywał się w podtarnowskiej Pogórskiej Woli i tam też zakochał się w piłce nożnej. Od najmłodszych lat grał na prowizorycznym boisku, gdzie jedną z bramek był trzepak, a drugą siatka ogrodzenia babci Kapustki.
Swoje pierwsze zawodowe kroki w piłce nożnej stawiał w drużynie Tarnovii. W 2012 roku wiele wskazywało, że Kapustka podpisze kontrakt z warszawską Legią. Ale zamiast tego trafił do Cracovii.

W maju 2015 roku został ogłoszony odkryciem sezonu 2015/2016 w Ekstraklasie. W sierpniu trener Adam Nawałka postanowił powołać młodego piłkarza do kadry narodowej.

Po niedzielnym meczu z Irlandią Północną, gdzie na boisko wszedł w podstawowej "jedenastce" , słowa uznania i zachwytu posypały się od najlepszych. Cudownie utalentowany 19-latek" - napisał na Twitterze o Bartoszu Kapustce m.in. były angielski piłkarz Gary Lineker.

(MKam)