Wyglądacie jak reprezentacja kucharzy lub kelnerów - tak zdumieni i niezadowoleni włoscy kibice podsumowali garnitury swoich piłkarzy zaprojektowane na mistrzostwa Europy. Złośliwościom i żartom, zwłaszcza w mediach społecznościowych, nie ma końca.

Na nieco ponad tydzień przed inauguracją mistrzostw na stadionie w Rzymie reprezentacja Azzurri, przebywająca na zgrupowaniu w Coverciano koło Florencji, pokazała się w oficjalnych garniturach, które zaprojektował król włoskiej mody Giorgio Armani. 

Największe zdziwienie wywołały jasne marynarki: bez klasycznego kołnierza, ze stójką z guzikiem, co od razu kibice skojarzyli z azjatyckimi uniformami lub kitlami kucharzy.

Włoskie media zauważają, że marynarki w jasnej tonacji przypominają garnitury piłkarzy Italii ze zwycięskiego dla nich Mundialu w 1982 roku w Hiszpanii, ale ich krój nie przekonuje komentatorów.

"Oto reprezentacja Masterchefa"

Fala ironii przetoczyła się też przez Twittera. "Oto reprezentacja Masterchefa" - tak skomentował wygląd piłkarzy jeden z kibiców nawiązując do popularnego kulinarnego programu w telewizji. Inny wtórował mu: "Nie wiem, czy wygramy mistrzostwa Europy, ale przynajmniej do tego show jesteśmy gotowi".

Nie zabrakło też porównań do ubrań kelnerów oraz ocen, że to "najbrzydsze garnitury w historii". "To drużyna sektora hotelowego i gastronomii" - zażartował inny użytkownik Twittera.

"Rok szkolny 2020/2021. Szkoła hotelarska w Coverciano" - tak internauta podpisał oficjalne zdjęcie piłkarzy trenera Roberto Manciniego.

Pod fotografią pojawił się też inny sarkastyczny komentarz: "Jedna rzecz nam została, jedna: styl. I już po nim ".

"Gdzie jest włoska elegancja?" - pytają fani piłki.

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.