​Jesteśmy bardzo rozczarowani - mówi trener piłkarskiej reprezentacji Anglii Gareth Southgate po przegranym w rzutach karnych finale Euro 2020 z Włochami.

W niedzielnym finale Euro 2020 na Wembley Anglia zmierzyła się z Włochami. Wyspiarskiej reprezentacji nie udało się jednak wygrać.

Jesteśmy bardzo rozczarowani. Piłkarze dali z siebie wszystko. Momentami grali naprawdę dobrze, choć czasami nie dość dobrze utrzymywaliśmy się przy piłce. Zwłaszcza na początku drugiej połowy. Ale nie może być wzajemnych oskarżeń. Praca z nimi była absolutną przyjemnością, zaszli dalej niż my (pokolenie m.in. Southgate'a - PAP) od tak dawna. Choć oczywiście teraz w szatni jest niesamowity ból - mówi Gareth Southgate.

Po 90 minutach i dogrywce wynik był 1:1. Remis oznaczał, że finał musiał zostać rozstrzygnięty w rzutach karnych. Tam Włochom udało się zwyciężyć 3:2.

Wybór w rzutach karnych zależał ode mnie. Zdecydowałem się na wykonawców “jedenastek" na podstawie tego, co robiliśmy na treningu. Nikt nie robił tego na własną rękę. Gramy razem jako drużyna - komentował Southgate.